خانه / بدون کنکور / ثبت نام رشته قالی بافی بدون کنکور

ثبت نام رشته قالی بافی بدون کنکور

ثبت نام رشته قالی بافی بدون کنکور

ثبت نام رشته قالی بافی بدون کنکور به چه صورت است؟

شرایط ثبت نام رشته قالی بافی بدون کنکور چیست؟

زمان ثبت نام رشته قالی بافی بدون کنکور چه موقع است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد ثبت نام رشته های نیمه متمرکز ارائه دادیم.در این نوشته قصد داریم به بررسی ثبت نام رشته قالی بافی بدون کنکور بپردازیم.ابتدا به معرفی رشته قالی بافی می پردازیم.

در گذشته رشته قالی بافی یا همان فرش بافی یک حرفه یا هنر شناخته می شد.تحصیلات دانشگاهی و آموزش اصولی این رشته انجام نمی شد.آموزش و تدریس فرش بافی به صورت کاملا تجربی بود و دانشگاهی برای ارائه و تدریس این هنر زیبا وجود نداشت.

هنر فرش بافی یا همان قالی بافی از جمله هنرهای قدیمی ایران است و کشور ما در این زمینه صاحب سبک و صاحب نظر بوده است.ضروری است برای حفظ و تثبیت تجربه های گذشته و انجام تحقیق و پژوهش در جهت به روزرسانی کردن این هنر تحقیقات وسیعی در این زمینه انجام شود.خوشبختانه در دهه هفتاد وزارت علوم با راه اندازی و ارائه رشته قالی بافی یا همان فرش بافی در این مسیر اقدامات مثبتی انجام داد.

شرایط ثبت نام رشته قالی بافی بدون کنکور

در حال حاضر رشته قالی بافی در تعدادی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور ارائه می شود.داوطلبان این رشته می توانند بعد از انتخاب در این رشته تحصیل کنند.

دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی این رشته را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند.این رشته در مقطع کاردانی ارائه می شود.برای ثبت نام در این رشته باید مدرک دیپلم داشته باشید.البته در صورتی که مدرک دیپلم شما مربوط به شاخه فنی و حرفه ای یا کاردانش باشد در انتخاب رشته با محدودیت مواجه هستید و اگر دیپلم شما مربوط به شاخه نظری باشد می توانید در رشته مورد علاقه خود ثبت نام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹