خانه / بدون کنکور / ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور

ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور

ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور

ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور به چه صورت است؟

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور چیست؟

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور چه موقع است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ارائه دادیم.در این نوشته قصد داریم به بررسی ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور بپردازیم.

چند سالی است که دانشگاه پیام نور در بیشتر رشته محل های خود متقاضیان و داوطلبان را به صورت بدون کنکور پذیرش می کند.از این رو سوالاتی در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مطرح می شود که سعی داریم به بررسی آن بپردازیم.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه ها بیشتر است.شهریه این دانشگاه نسبت به دانشگاه هایی که ثبت نام بدون کنکور انجام می دهند بسیار کمتر است و حضور و شرکت در کلاس درس به صورت کاملا اختیاری است.این مزایا سبب شده است تا سالانه داوطلبان بسیاری در این دانشگاه ثبت نام کنند..طبق سنوات گذشته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نیم سال تحصیلی مهرماه و بهمن ماه و در مقطع کارشناسی صورت می گیرد.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز همانند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نیم سال تحصیلی مهرماه و بهمن ماه انجام می شود.زمان ثبت نام برای ورودی مهرماه ،مرداد ماه می باشد که همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری انجام می شود.

برای ثبت نام داوطلبان بایستی به سایت سنجش مراجعه کرده و با انتخاب ۱۵۰ کدرشته محل دانشگاه پیام نور منتظر اعلام نتایج باشند.سوابق تحصیلی تاثیر مستقیم بر اعلام نتیجه دارد.

داوطلبان ورودی بهمن ماه می توانند در ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آبان ماه شرکت کنند و شانس خود را برای حضور در دانشگاه پیام نور امتحان کنند.البته در این مرحله هر داوطلب مجاز به انتخاب یک کدرشته محل می باشد.

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور

 از جمله شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱٫داشتن دیپلم شاخه نظری(یکی از رشته های ریاضی،تجربی،انسانی) به همراه مدرک پیش دانشگاهی

۲٫داشتن دیپلم ۴ساله نظام قدیم

۳٫داشتن مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم

داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش هستند در صورتی می توانند در دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور ثبت نام کنند که مدرک کاردانی خود را دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای

ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای

ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای ثبت نام بدون کنکور رشته های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *