خانه / بدون کنکور / ثبت نام رشته های بدون کنکور

ثبت نام رشته های بدون کنکور

ثبت نام رشته های بدون کنکور

ثبت نام رشته های بدون کنکور به چه صورت است؟

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور چیست؟

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور چه موقع است؟

در نوشته های قبل مطالبی در مورد ثبت نام رشته طراحی لباس بدون کنکور ارائه دادیم.در این نوشته قصد داریم به بررسی ثبت نام رشته های بدون کنکور بپردازیم.

چند سالی است که دانشگاه های مختلف اعم از دانشگاه های سراسری،پیام نور،علمی کاربردی،پردیس های خودگردان و دانشگاه آزاد رشته های مختلفی را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند.در این میان دانشگاه آزاد به دلیل شرایط به نسبت آسان در پذیرش بدون کنکور دانشجویان و همچنین تنوع لیست رشته های بدون کنکور از استقبال زیاد جوانان و داوطلبان تحصیل در دانشگاه برخوردار است.

دانشگاه آزاد بستری فراهم کرده است داوطلبانی که به دلایل مختلف شرایط حضور در کنکور را ندارند با داشتن حداقل ملزومات بتوانند در دانشگاه ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور

از شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور می توان به داشتن مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع مورد نظر اشاره کرد.دانشگاه آزاد در ۴مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته،کارشناسی پیوسته و ناپیوسته اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور می کند.

برای ثبت نام در مقطع کاردانی باید دیپلم داشته باشید.در صورت داشتن دیپلم فنی و حرفه ای در انتخاب رشته محدودیت دارید و اگر دیپلم شاخه نظری داشته باشید در انتخاب رشته محدودیتی ندارید.

برای ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید.البته می توانید در مقطع کارشناسی پیوسته نیز ثبت نام کنید.با داشتن مدرک کاردانی می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنید.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور

دانشگاه آزاد هرساله در دو ورودی مهرماه و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجویان و داوطلبان به صورت بدون کنکور می کند.زمان ثبت نام بدون کنکور برای مهرماه از اواسط شهریور آغاز می شود و تا اوایل مهرماه ادامه می یابد.زمان ثبت نام برای ورودی بهمن ماه از اواسط دی ماه آغاز می شود و تا اوایل بهمن ماه ادامه دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹