خانه / سراسری / ثبت نام رشته های نیمه متمرکز

ثبت نام رشته های نیمه متمرکز

ثبت نام رشته های نیمه متمرکز

ثبت نام رشته های نیمه متمرکز به چه صورت است؟

شرایط ثبت نام رشته های نیمه متمرکز چیست؟

زمان ثبت نام رشته های نیمه متمرکز چه موقع است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد ثبت نام رشته عمران بدون کنکور ارائه دادیم.در این نوشته سعی داریم به بررسی ثبت نام رشته های نیمه متمرکز بپردازیم.در ابتدا به تعریف مختصری درباره رشته های نیمه متمرکز می پردازیم.

رشته های نیمه متمرکز چه رشته هایی هستند؟دانشگاه نیمه متمرکز،فرق آن با دانشگاه متمرکز،شرایط قبولی در این دانشگاه ها و انصراف آن ها مطالبی که است که اکثر داوطلبان کنکور سراسری و تحصیلات دانشگاهی سوالات در این باره سوالات زیادی دارند.

رشته های نیمه متمرکز به رشته هایی گفته می شود که پذیرش و ثبت نام دانشجو در آن ها مشروط به حضور در مصاحبه،معاینه و آزمون عملی و علمی دارد.رشته هایی که ثبت نام و پذیرش دانشجویان در آن ها بدون گذراندن مراحل فوق و طبق نمرات کنکور سراسری باشد رشته های متمرکز نامیده می شوند.

در صورتی که داوطلبان رشته های نیمه متمرکز را در برگه انتخاب رشته خود گزینش کنند و موفق به کسب نمره لازم در کنکور سراسری شده باشند به شکل چند برابر ظرفیت به مصاحبه حضوری دعوت می شوند.

شرایط ثبت نام رشته های نیمه متمرکز

حال این سوال مطرح می شود که دسته از داوطلبان می توانند در این رشته ها ثبت نام و نام نویسی کنند؟ آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند و طبق کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی دوره روزانه،شبانه،نیمه حضوری شوند می توانند حداکثر تعداد ۲ رشته محل نیمه متمرکز در گروه آزمایشی خود را انتخاب کنند.

داوطلبانی که علاوه بر شرکت در کنکور خود،در کنکور هنر یا زبان شرکت کرده باشند و مجاز به انتخاب رشته شده باشندمی توانند در هر کدام از این دو گروه آزمایشی حداکثر ۲رشته نیمه متمرکز را انتخاب کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹