خانه / پزشکی / ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور

ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور

ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور

ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور که شهرهای دارای پرستاری بدون کنکور و رشته پرستاری از جمله رشته های گروه تجربی است که به دلیل بازار کار آینده وموقعیت اجتماعی خوب ،این رشته از استقبال پرشور و گرم جوانان وداوطلبان مواجه می شود.

در این میان سوال اکثر داوطلبان رشته پرستاری این است که آیا پذیرش رشته پرستاری بدون کنکور صورت می گیرد یا خیر؟در این نوشته سعی داریم بطور کامل به بررسی این موضوع بپردازیم.

براساس تمایل دانشجویان به ثبت نام پرستاری بدون کنکور ،دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه های تهران واحد پردیس کیش با در نظر گرفتن پتانسیل بالای متقاضیان این رشته،اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور دررشته پرستاری کرده اند.

جذب دانشجو در این دانشگاه ها براساس قوانین وشرایطی صورت می گیرد که لازم است به طور کامل آنها فرا بگیریم.

شهرهای دارای پرستاری بدون کنکور

ابتدا فهرست مدارک لازم جهت پذیرش داوطلبان در مقطع کاردانی بدون کنکور رشته پرستاری را بیان می کنیم.

۱٫حداقل وحداکثر سن ۱۸ الی ۲۴ است البته برای پسران با درنظر گرفتن خدمت سربازی حداکثر سن ۲۶ است.

۲٫داشتن گواهی سلامت مبنی بر عدم نقص عضو و تاییدیه سلامت روحی و روانی

۳٫اگر خواهان استفاده از سهمیه ایثارگران هستید می بایست اصل گواهی تاییدیه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مربوطه را ارائه دهید.

۴٫اگر متاهل هستید باید رضایت همسر خود را کسب کنید وآن را ارائه دهید.

۵٫یکی از اصلی ترین شروط بومی بودن است.متقاضیان نظام جدید می بایست ۲سال آخردبیرستان ومدرک پیش دانشگاهی را ارائه می دهند ومتقاضیان نظام قدیم باید یکی از ۳سال آخر دبیرستان ویا هنرستان را تحویل دهند.در ضمن در سال جاری مکان گرفتن دیپلم هم به عنوان استان بومی قلمداد می شود.

۶٫شرکت در این نوع پذیرش ها تحت عنوان تحصیل مجدد لقب می گیرد واگر شما در یکی از مقاطع دارای مدرک هستید،در صورتی می توانید در این دوره ها شرکت کنید که شهریه را پرداخت کنید.عدم پرداخت به منزله عدم کسب اجازه برای ورود به این دوره است.

بسیاری از داوطلبان این سوال را مطرح می کنند که آیا امکان پذیرش بدون کنکور در رشته پرستاری در مقطع ارشد نیز وجود دارد؟برای کسب پاسخ با ما همراه باشید.

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

ذخیره پزشکی دانشگاه آزاد

ذخیره پزشکی دانشگاه آزاد

ذخیره پزشکی دانشگاه آزاد ذخیره پزشکی دانشگاه آزاد رشته پزشکی از جمله رشته هایی می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *