خانه / بدون کنکور / ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور

ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور

ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور

ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور به چه صورت است؟

شرایط ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور چیست؟

زمان ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور چه موقع است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد ثبت نام رشته مهمانداری بدون کنکور ارائه دادیم.در این نوشته قصد داریم به بررسی ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور بپردازیم.در ابتدا مختصری به توضیح رشته گیاهان دارویی می پردازیم.

این رشته تحت عنوان گیاهان دارویی و معطر معرفی می شود.آمار نشان می دهد که تعداد بسیار زیادی از کشورهای جهان از گیاهان دارویی استفاده می کنند.منظور از گیاهان دارویی داروهایی است که منشا گیاهی و طبیعی دارند.

کشورهای پیشرفته جهان نظیر آلمان،انگلیس،سوئیس و ژاپن تولید و استفاده وسیع از گیاهان دارویی را در برنامه کلان خود قرار داده اند.کشور ما نیز با داشتن گیاهان متنوع دارویی می توانند در ردیف اول کشورهای تولید کننده دارو قرار بگیرد.

ویژگی هایی نظیر وجود اختلاف دما،پهناوری،اراضی مختلف ساحلی،کویری و کوهستانی،تعداد بالای روزای آفتابی،وجود گونه های زیستی متنوع و وجود بسیاری از گیاهان دارویی در ایران باعث شده است که سرزمین ما از استعداد و پتانسیل بالایی در این زمینه برخوردار باشد.

ثبت نام رشته گیاهان دارویی و معطر

علاوه بر انتخاب رشته دانشگاه سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد،این رشته در دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه آزاد نیز به صورت بدون کنکور ارائه می شود.خصوصا در دانشگاه علمی کاربردی که این رشته در گروه کشاورزی قرار می گیرد و این دانشگاه بر گروه کشاورزی تمرکز ویژه ای دارد.

این رشته در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود و برای تحصیل در آن باید مدرک دیپلم یکی از گروه های تحصیلی را داشته باشید.برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی باید در زمان ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید.

همچنین می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی مالیم گروه ثبت نام خود را انجام دهید.برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

۲ دیدگاه

  1. سلام
    امکان تماس از تلفن ثابت ندارم لطفا شماره ای مرحمت بفرمایید
    من نیاز به مشاوره ی ضروری و فوری در رشته طب سنتی دارم
    ساعت ۴ عصر می تونم پاسخ بدهم

  2. سلام؛ من لیسانس زراعت و اصلاح نباتات دارم آیا می توانم درکارشناسی ارشد طب سنتی کنم لطفا راهنمایی کنید . تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹