خانه / بدون کنکور / ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور

ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور

ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور

ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور به چه صورت است؟

شرایط ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور چیست؟

زمان ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور چه موقع است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه کرج ارائه دادیم.در این نوشته قصد داریم به بررسی ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور بپردازیم.

چند سالی است که دانشگاه آزاد اسلامی به دو طریق داوطلبان و متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد را پذیرش می کند.تعدادی از دانشجویان از طریق شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه مورد نظر پذیرش می کند و تعدادی دیگر را به صورت بدون کنکور ثبت نام و نام نویسی می کند.

حال این سوال مطرح می شود که تفاوت ثبت نام باکنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد در چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که تنها تفاوت این دو روش طریقه ورود به دانشگاست و کسانی که به صورت بدون کنکور در دانشگاه ثبت نام می کنند از امتیاز انتقالی و مهمانی به سایر دانشگاه ها محروم اند.در سایر شرایط و امتیازات با یکدیگر تفاوتی ندارند.پس در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نهایت دقت را به کار برید.

شرایط ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور

برای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور چه شرایطی لازم است؟ چند سالی است که شرط معدل از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد حذف شده است و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این ثبت نام کنند.

برای ثبت نام در مقاطع مختلف دانشگاه آزاد باید مدارک مورد نیاز را داشته باشید.برای ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته باید مدرک دیپلم داشته باشید و برای ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته بایستی مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید البته با داشتن این مدرک می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز ثبت نام کنید.برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته بایستی مدرک کاردانی داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹