خانه / کارشناسی ارشد / ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

استقبال زیاد وگسترده متقاضیان رشته های دانشگاهی در مقاطع کاردانی وکارشناسی موجب آن شده است چند سالی تعدادی از دانشگاه های دولتی نیز در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به جذب دانشجو کرده اند.

در این نوشته سعی داریم بامشاوره تحصیلی  به همراه کمک مشاوران ارشد مالیم گروه شما داوطلبان عزیز را با سیستم آموزشی فراگیر پیام نور کارشناسی ارشد آشنا کنیم.

در ابتدا باید به سوال پاسخ دهیم.معنی دوره های فراگیر چیست؟جواب این است که اگر داوطلبی تمایل به ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود که برخلاف رشته تحصیلی او است،داشته باشد هیچ محدودیتی برای او وجود ندارد.البته این امتیاز شرایطی دارد که باید در ابتدا با آن ها آشنا شوید.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

شرایط بدین ترتیب است که ابتدا داوطلبان در رشته مورد علاقه خود  بعنوان دانش پذیر نام نویسی میکنند.سپس تعدادی از واحدهای درسی رشته مورد نظر را میگذرانند.بعد از پایان دوره آموزشی خود را برای امتحان پایان دوره نیم سال که توسط سازمان سنجش برگزار میشود آماده میکنند.اگر توانستند در این امتحان حدنصاب مشخص شده توسط سازمان سنجش را کسب کنند،بعنوان دانشجو لقب میگیرند ودر نتیجه در نیم سال دوم می تواند در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل بدهد.

از مزایای این سیستم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

فراهم بودن بستر انتخاب رشته مورد علاقه بودن در نظرگرفتن رشته تحصیلی

فراهم بودن امکان ادامه تحصیل بصورت همزمان در دانشگاه های فراگیر وسایر

امکان ادامه تحصیل بصورت غیرحضوری

شهریه دریافتی کمتر در مقایسه با دانشگاه آزاد

معافیت تحصیلی برای داوطلبان مشمول خدمت سربازی

کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور فقط یک مرتبه در سال صورت میگیرد.تاریخ نام نویسی آن ۳آذر لغایت ۱۳آذر ماه میباشد.ضروری است که داوطلبان قبل از نام نویسی باید مدرک کارشناسی خود را دریافت کنند.

طریقه ثبت نام به اینصورت است که ابتدا داوطلب مبلغ مشخص شده توسط سازمان سنجش که حدود ۷۰هزار تومان میباشد را بصورت اینترنتی از طریق سایت سنجش پرداخت میکند.سپس باید گروه آزمایشی خود را انتخاب کرده وبا بکارگیری دفترچه ۲۰رشته را انتخاب کند.

طبق روال سال های گذشته دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در اوایل اسفند ماه صورت میگیرد.زمان برگزاری آن اواسط بهمن ماه میباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ارشد مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹