خانه / محرومیت کنکور / جریمه انصراف از دانشگاه روزانه

جریمه انصراف از دانشگاه روزانه

جریمه انصراف از دانشگاه روزانه

جریمه انصراف از دانشگاه روزانه در زمان تحصیل در دانشگاه های دواتی روزانه ممکن شرایطی ایجاد شود که دانشجو تمایل به انصراف از دانشگاه داشته باشد اما بنا به دلایلی از قبیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد شرایط و قوانین انصراف از دانشگاه و همچنین وجود ترس نسبت به عاقبت این کار،نسبت به انجام آن خودداری کند.

برای اطلاع از شرایط رفع محرومیت در کنکور وارد صفحه شوید.

همچنین ممکن است این کار را انجام دهد وبعد از آن با شرایطی روبه رو شود که از این کار خود احساس ندامت کند.تمامیه این مسائل تنها ناشی از نداشتن آگاهی نسبت به شرایط وقوانین انصراف از دانشگاه دولتی روزانه میباشد.

به همین جهت سعی داریم در این نوشته با کمک مشاوره تحصیلی ارشد مالیم گروه قوانین خاص انصراف از دانشگاه دولتی روزانه را ارائه دهیم.پس با ما همراه باشید.

در ابتدا میخواهیم مختصری در مورد جریمه انصراف از دانشگاه روزانه توضیح دهیم وبه دنبال آن درنوشته بعدی قوانین وشرایط انصراف از دانشگاه را بیان میکنیم.

انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد

دانشجویانی که از رشته در حال تحصیل خود انصراف میدهند به این دلیل که از خدمات آموزشی رایگان استفاده کرده اند باید مبلغی را به عنوان جریمه انصراف بپردازند.میزان این مبلغ برای مقاطع مختلف دانشگاهی متفاوت است.بطور کلی وبر اساس قوانین جامع سازمان سنجش میزان جریمه پرداختی برای انصراف براساس شهریه ثابت ومتغیر وهمچنین دروس عمومی واختصاصی است.

برای انصراف دانشجو بایستی ابتدا درخواست خود را به قسمت آموزش دانشگاه محل تحصیل ارائه دهد تا در دبیرخانه ثبت شود.سپس با پرداخت میزان جریمه نقدی بابت بهرمندی از خدمات آموزشی رایگان وتحویل فیش بانکی ،نامه عدم بدهی آموزش رایگان دانشجو خطاب به دانشگاه صادر میشود وبعد از این مرحله دانشجو میتواند ریز نمرات ومدرک معادل خود را دریافت کند.

شرایط محرومیت کنکور ۹۷ را حتما مطالعه کنید.

ئانشجویان دوره شبانه نیز با پرداخت شهریه خود میتواند نامه تسویه حساب خود را دریافت کنند.میزان تعرفه دانشگاهی براساس تورم تغییر میکند.آخرین آمار آن به شرح زیر است:دانشجوی کاردانی برای هر نیم سال تحصیلی موظف به پرداخت ۵۰۰۰۰ هزارتومان شهریه ثابت است.همچنین شهریه متغیر برای هر واحد درسی ۲الی ۳هزار تومان میباشد.

برای مقطع کارشناسی برای هر نیم سال  ۷۰۰۰۰ هزار تومان شهریه ثابت در نظر گرفته شده است .برای مقطع کارشناسی ارشد ۹۰۰۰۰ هزار تومان است.در مقطع دکتری شرایط متفاوت است.برای کسب اطلاعات بیشتر به خانواده بزرگ مالیم گروه بپیوندید.

شما می توانید به وسیله تلفن ثابت با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم ارتباط برقرار کنید.

۸ دیدگاه

 1. با سلام
  تلفن ثابت در دسترسم نیست ممنون میشم پاسخ دهید
  من وروردی ۹۶ پرستاری دانشگاه روزانه کرج هستم و در ترم ۱ هستم
  ب دلیل عدم علاقه میخواستم در ترم اول انصراف بدم
  و سال بعد برای شبانه کنکور بدم
  ایا برای من جریمه تعلق میگیره ؟
  حداکثر حدودا چه قدر میشه ؟
  ممنون

 2. سلام من دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم وقبل اینکه مدارکم و بگیرن ثبتنام دانشگاه ازادم و که قرار برم انجام دادم الان تنها مدرکی که از من دارن فقط گواهی دیپلممه و حتی یک ترم هم نموندم بازم باید هزینه انصراف بدم و اگه انصراف بدموپرداخت نکنم چی میشه؟!

 3. سلام من سال ۹۱ از دانشگاه روزانه قبول شدم وسط های ترم سه انصراف دادم و جریمه هم ازم نگرفتن بع سربازی رفتم الان که سال ۹۶ هست دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم میخواستم بدونم جریمه که ازمن نگرفتن به چه دلیل بوده است…. با تشکر

 4. سلام .من دانشجوی ترم یک ارشد روزانه هستم میخواستم بدونم اگه یک ترم رو بخونم و بخوام انصراف بدم باید جریمه پرداخت کنم؟ اصل مدرک کارشناسیم هم دست خودمه.دست دانشگاه نیست که بخوام تحویل بگیرم بازم باید جریمه پرداخت کنم ؟

 5. با سلام
  به ازای هر ۶ ماه خدمتی که برید سربازی یک ترم شما حذف میشود پس جریمه ای نمیخواد بدبد.

 6. با سلام.
  من تو ترم ۷ ارشد از دانشگاه روزانه اخراج شدم. الان میخوام در حین یا بعد از خدمت سربازی تو دانشگاه پیام نور مدرک کارشناسی بگیرم..از طرفی هنوز با دانشگاهی که ازش اخراج شدم کامل تسویه نکردم… بهم گفتن که چون اخراج شدی مشمول جریمه و پرداخت هزینه تحصیل رایگان ۵ ترم میشی و مبلغ دو و نیم میلیون برا هر ترم بهم گفتن که باید بدم…میخواستم بپرسم راهی هست که این پول رو ندم و بتونم تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟؟ خیلی ممنون میشم جواب بدید.

 7. سلام
  من ترم۲ دانشگاه دولتی روزانه، بدلیل نداشتن علاقه میخوام انصراف بدم.جریمه انصراف چقده؟؟؟

 8. با سلام
  من کارشناسی روزانه دولتی در سال ۸۳ دارم و کارشناسی ارشد اولم را هم روزانه دولتی در سال ۸۶ دریافت کردم.
  مهر امسال (مهر ۹۷) کارشناسی ارشد روزانه دومم را قبول شدم اما در همان هفته اول قبولیم بنا به دلایل شخصی مجبور به انصراف شدم. در همان روز ثبت نام، دانشگاه از همه دانشجویان خواست که تائیدیه مدرک کارشناسی و ریز نمراتش را از دانشگاه کارشناسی پی گیری نمایند.
  متاسفانه اصل مدرک دانشنامه و ریز نمرات کارشناسی ام در گرو دانشگاه کارشناسی ارشد دومم (دانشگاه قبولی مهر ۹۷) می باشد. به بخش مالی دانشگاه که مراجعه نمودم می گوید که حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان باید خسارت بابت انصراف پرداخت کنم.
  سوالاتی که برایم پیش آمده به قرار زیر است:
  ۱- آیا می توانم با ادعای مفقودی اصل مدرک کارشناسی و ریز نمرات آن به دانشگاه محل کارشناسی، نسبت به المثنی دانشنامه و ریز نمرات کارشناسی اقدام نمایم؟
  ۲- ایا این مدرک المثنی دانشنامه و ریز نمرات قابل ترجمه دارالترجمه های سراسر کشور برای ترجمه رسمی می باشد؟
  ۳- آیا با توجه به اینکه دانشگاه قبولی ارشد دومم، درخواست تائیدیه تحصیلی از دانشگاه کارشناسی را نموده است؛ کارشناسان دانشگاه کارشناسی متوجه قبولی من در ارشد دوم و در نهایت گرو بودن (و نه مفقود شدن) اصل مدارکم نمی شوند؟
  ۴- با توجه به اینکه یک بار از ارشد روزانه رایگان استفاده نمودم و آن بار نیز تائیدیه تحصیلی برای دانشگاه ارشد اولم برده ام؛ آیا این امر در پرونده من در دانشگاه کارشناسی ثبت نمی شود یا می شود (چون اگر متوجه بشوند خلاف آئین نامه دو ارشد روزانه خوانده ام؛ جریمه ای سنگین تر در انتظارم خواهد بود؟)

  ممنون از پاسختان
  موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹