خانه / محرومیت کنکور / جریمه انصراف از دانشگاه روزانه

جریمه انصراف از دانشگاه روزانه

جریمه انصراف از دانشگاه روزانه

جریمه انصراف از دانشگاه روزانه در زمان تحصیل در دانشگاه های دواتی روزانه ممکن شرایطی ایجاد شود که دانشجو تمایل به انصراف از دانشگاه داشته باشد اما بنا به دلایلی از قبیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد شرایط و قوانین انصراف از دانشگاه و همچنین وجود ترس نسبت به عاقبت این کار،نسبت به انجام آن خودداری کند.

برای اطلاع از شرایط رفع محرومیت در کنکور وارد صفحه شوید.

همچنین ممکن است این کار را انجام دهد وبعد از آن با شرایطی روبه رو شود که از این کار خود احساس ندامت کند.تمامیه این مسائل تنها ناشی از نداشتن آگاهی نسبت به شرایط وقوانین انصراف از دانشگاه دولتی روزانه میباشد.

به همین جهت سعی داریم در این نوشته با کمک مشاوره تحصیلی ارشد مالیم گروه قوانین خاص انصراف از دانشگاه دولتی روزانه را ارائه دهیم.پس با ما همراه باشید.

در ابتدا میخواهیم مختصری در مورد جریمه انصراف از دانشگاه روزانه توضیح دهیم وبه دنبال آن درنوشته بعدی قوانین وشرایط انصراف از دانشگاه را بیان میکنیم.

انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد

دانشجویانی که از رشته در حال تحصیل خود انصراف میدهند به این دلیل که از خدمات آموزشی رایگان استفاده کرده اند باید مبلغی را به عنوان جریمه انصراف بپردازند.میزان این مبلغ برای مقاطع مختلف دانشگاهی متفاوت است.بطور کلی وبر اساس قوانین جامع سازمان سنجش میزان جریمه پرداختی برای انصراف براساس شهریه ثابت ومتغیر وهمچنین دروس عمومی واختصاصی است.

برای انصراف دانشجو بایستی ابتدا درخواست خود را به قسمت آموزش دانشگاه محل تحصیل ارائه دهد تا در دبیرخانه ثبت شود.سپس با پرداخت میزان جریمه نقدی بابت بهرمندی از خدمات آموزشی رایگان وتحویل فیش بانکی ،نامه عدم بدهی آموزش رایگان دانشجو خطاب به دانشگاه صادر میشود وبعد از این مرحله دانشجو میتواند ریز نمرات ومدرک معادل خود را دریافت کند.

شرایط محرومیت کنکور ۹۷ را حتما مطالعه کنید.

ئانشجویان دوره شبانه نیز با پرداخت شهریه خود میتواند نامه تسویه حساب خود را دریافت کنند.میزان تعرفه دانشگاهی براساس تورم تغییر میکند.آخرین آمار آن به شرح زیر است:دانشجوی کاردانی برای هر نیم سال تحصیلی موظف به پرداخت ۵۰۰۰۰ هزارتومان شهریه ثابت است.همچنین شهریه متغیر برای هر واحد درسی ۲الی ۳هزار تومان میباشد.

برای مقطع کارشناسی برای هر نیم سال  ۷۰۰۰۰ هزار تومان شهریه ثابت در نظر گرفته شده است .برای مقطع کارشناسی ارشد ۹۰۰۰۰ هزار تومان است.در مقطع دکتری شرایط متفاوت است.برای کسب اطلاعات بیشتر به خانواده بزرگ مالیم گروه بپیوندید.

شما می توانید به وسیله تلفن ثابت با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم ارتباط برقرار کنید.

درباره ی مشاوران مالیم گروه

یک دیدگاه

 1. با سلام
  تلفن ثابت در دسترسم نیست ممنون میشم پاسخ دهید
  من وروردی ۹۶ پرستاری دانشگاه روزانه کرج هستم و در ترم ۱ هستم
  ب دلیل عدم علاقه میخواستم در ترم اول انصراف بدم
  و سال بعد برای شبانه کنکور بدم
  ایا برای من جریمه تعلق میگیره ؟
  حداکثر حدودا چه قدر میشه ؟
  ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *