خانه / سراسری / جمع بندی کنکور ۹۷

جمع بندی کنکور ۹۷

جمع بندی کنکور ۹۷

جمع بندی کنکور ۹۷ را چگونه آغاز کنیم ؟

در دوره جمع بندی کنکور  به همه مطالب بخش ها یا فصل های کتاب  را با دید کلی می بینیم ، زیرا هدف ما تکمیل مطالعات قبلی است . در دوره جمع بندی به مرور و یادآوری مطالبی که تا کنون خوانده شده می پردازیم .

در این مقاله می خواهیم شما را با چگونگی وشیوه صحیح جمع بندی کنکور ۹۷ آشنا کنیم .

در دوران جمع بندی می توان به دو شیوه عمل کرد.می توان از کتاب ها وجزوات آماده جمع بندی کنکور استفاده کرد . می توان از یاداشت هایی که خودمان حین مطالعه گرد اوری کردیم ، استفاده کنیم.

برای دریافت مشاوره تحصیلی در زمینه جمع بندی کنکور ۹۷ با مشاوران مالیم از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.

هر کدام از روش های گفته شده خود مزایا و معایبی دارند که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم .

  با توجه به گستردگی و افزایش روز افزون کتاب ها و جزوات جمع بندی کنکور و زمان اندک باقی مانده تا کنکور ، گاهی داوطلب نمی تواند انتخاب درستی داشته باشد ، زیرا که محتوای جزوات جمع بندی کنکور می بایست با توجه به نیاز و مطالعه پیشین شما باشد .

توصیه می کنم قبل ار انتخاب جزوات و کتاب های جمع بندی مشاوره ای با کارشناسان تحصیلی داشته باشید .

جمع بندی کنکور خرداد ماه

از طرفی هم یادداشت برداری نکات و مطالب حین مطالعه ممکن است زمان بر باشد، یا اصلا با شیوه صحیح مطالعه نکته برداری و یاداشت برداری آشنایی نداشته باشید . در هر صورت انتخاب بهترین شیوه جمع بندی بستگی به خوتان دارد . شما می توانید هر شیوهای را که احساس می کنید بازدهی بیشتری دارد را انتخاب کنید .

آن چه که اهمیت دارد این است که در حین جمع بندی بیشتر به مطالعه مطالبی بپردازید  ، که اهمیت بیشتری دارند . ممکن است در حین مطالعه موضوعی برای شما به درستی تفهیم نشود ، اما در جمع بندی بتوانید بر آن موضوع تسلط یابید ، زیرا با یاداوری مطالب قدرت و بازدهی ذهن شما بالاتر می رود .

جمع بندی کنکور 97
جمع بندی کنکور ۹۷

در دوران جمع بندی هیچ گاه سراغ مطالب جدید نروید ، سعی کنید به مرور و یاداوری مطالبی که تا کنون خوانده اید ، بروید . مخصوصا به مطالعه مطالبی که بار ها خوانده اید،اما هنوز ضعف هایی در آن دارید بپردازید.

در حین مرور به مطالبی که پر اهمیت ترند ، بیشتر توجه کنید.

یکی از مهم ترین کار هایی که می بایست در دوران جمع بندی انجام داد ، تست زنی با توجه به زمان است . تا می توانید سرعت تست زنی خود را بالا ببرید . همیشه حواستان به زمان باشد . با این کار می توانید زمان را مدیریت کنید.

شاید گاهی اوقات تصور کنید که هر آن چه را تا کنون خوانده اید به یاد نمی آورید،ولی این گونه نیست، ذهن شما فقط به یاد آوری مطالب نیاز دارد.با این یادآوری ها مطالب در ذهن شما تثبیت می شود .

اگر قصد دارید منابع جمع بندی کنکور ۹۷ را خودتان تهیه کنید ، سعی کنید مطالبی را که فرارند ود نیاز به یاد اوری دارند ،و نکاتی را که اهمیت بیشتری دارند در اولویت مطالعات خود قرار دهید .

 همیشه به یاد داشته باشید ، شخصی موفق می شود که آهسته ولی پیوسته به راه خود ادامه بدهد .اگر مطالعات ما پیوسته وهماهنگ نباشد ، ممکن است نتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید .

پس طوری شروع کنید که در پایان مسیر خسته نشوید و خدایی ناکرده دست از تلاش بکشید.اهمیت جمع بندی و مرور در هفته های پایانی  کنکور به اندازه ای است ، که اگر به خوبی مدیریت شود نتایج درخشانی را به دنبال خواهد داشت.

بررسی یک شیوه صحیح جمع بندی کنکور

ابتدا از خود آزمون بگیرید ، هر چه آزمون به کنکور سراسری شبیه تر باشد بهتر است ، می توانید از سوالات کنکور سال های گذشته نیز بهره گیرید . بعد از آزمون همه سوالات را  تک به  تک تحلیل کنید . سعی کنید نقاط ضعف خود را بیرون بکشید . ببینید چه سوالاتی را اشتباه پاسخ داده اید ، و چرا ؟

برای دریافت مشاوره تلفنی کنکور در زمینه جمع بندی کنکور ۹۷ با مشاوران مالیم از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.

گاهی ممکن است دلیل اشتباه پاسخ دادن یک سوال بی دقتی و حواسپرتی باشد . در این گونه مواقع سعی کنید تمرکز خود را بالاتر ببرید،تا دوباره شاهد چنین اشتباهاتی نباشید.

ایرادات و نقاط ضعف خود را روی برگه ای بنویسید .حال فکر کنید چگونه می توانید ایرادات خود را اصلاح کنید،سپس برنامه جمع بندی را طبق آن بچینید. پس از رفع ایرادات خود آزمون دیگری به همین شیوه از خود بگیرید ،و همین کار را ادامه دهید تا همه نقاط ضعف خود را از بین ببرید .

 با این کار شما وقت خود را صرف نقاط ضعف خود می کنید . و در مدیریت زمان هم صرفه جویی می کنید . در این روش شما به مطالعه مطالبی که به آن ها تسلط دارید نمی پردازید ، و به طور غیر مستقیم مهارت آزمون دادن و مدیریت زمان خود را تقویت می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹