خانه / مقالات / حذف کنکور هنرستانی ها

حذف کنکور هنرستانی ها

حذف کنکور هنرستانی ها

حذف کنکور هنرستانی ها امکان پذیر است؟ آخرین اخبار در مورد حذف کنکور هنرستانی ها چیست؟ در این نوشته به بیان آخرین خبر در مورد حذف کنکور هنرستانی ها می پردازیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به تشریح جزئیات حذف کنکور دانش آموزان فنی حرفه ای و کاردانش پرداخت.

براساس گزارش یکی از شبکه های علمی،در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ دانش آموزان هنرستان و کاردانش بعد از پایه یازدهم وارد دانشگاه نمی شوند بلکه به پایه دوازدهم می روند به این دلیل که هنرستان ۱۲ ساله می شود.

در نتیجه دانشگاه های فنی حرفه ای کشور و دانشگاه های علمی کاربردی باید برای تکمیل ظرفیت پذیرش خود از فارغ التحصیلان سال های قبل استفاده کنند.طبق لایحه تصویب شده توسط شورای پذیرش دانشجو،جذب داوطلبان شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش فقط براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد.

در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ اولین دوره فارغ التحصیلان دانش آموزان فنی حرفه ای و کاردانش در ساختار جدید ۱۲ ساله سیستم آموزشی صورت می گیرد.طبق قانون برنامه پنجم و ششم توسعه آموزش عالی کشور موظف است که دوره کاردانی پیوسته را اجرا کند.

بنابراین از سال ۹۸ به بعد دانش آموزان وارد دوره کاردانی پیوسته می شوند و دیگر در کنکور شرکت نمی کنند و در یک دوره آموزشی ۵ ساله به صورت فشرده تحت آموزش قرار می گیرند.

در رابطه با ظرفیت جذب و پذیرش دانشگاه ها باید بگوییم که براساس مصوبه برنامه پنجم و ششم توسعه آموزش عالی موظف است که شرایط لازم را برای ادامه تحصیل پیوسته دانشجویان و هنرجویان فراهم کند.فعلا برای جذب دانشجویان هنرستان مجموعه دانشگاهی فنی حرفه ای فعالیت می کند ولی اگر تعداد متقاضیان بیشتر از ظرفیت جذب دانشگاه باشد باید پذیرش دانشجو از طریق سایر مراکز دانشگاهی نیز صورت گیرد.

در سال ۹۸ دیگر موضوعی تحت عنوان سوابق تحصیلی مطرح نمی شود و همه متقاضیان و داوطلبان در دوره کاردانی پیوسته شرکت می کنند و مدت تحصیل آن ها ۵ سال خواهد بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹