خانه / اخبار / دراویش گنابادی چه کسانی هستند

دراویش گنابادی چه کسانی هستند

دراویش گنابادی چه کسانی هستند

دراویش گنابادی چه کسانی هستند و آیا تا ب حال اسم انها را شنیده اید؟

دراویش گنابادی از کسانی هستند که پیروی یک مکتب به نام طایفه نعمت اللهی گنابادی هستند که محل استقرار آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین خاطر آنها را به دراویش گنابادی معروف کرده است.

البته که میتوان نام شهر را بیدخت که با جمعیتی تقریبا ده هزار نفر در ۵ کیلومتری گناباد است که خانقاه دراویش گنابادی درمحل اصلی انها آنجا می باشد.

محل اصلی گناد که بر میگردد به یکی از شهرهای خراسان رضوی که در فاصله تقریبا ۲۶۰ کیلومتری از مشهد قرار گرفته است و بزرگترین قنات جهان به نام قنات قصبه در این شهر قرار گرفته شده است.

دراویش گنابادی کجاس

انها و پیروان انها بر این باور هستند که انها در زمان حکومت پهلوی از نفوذ و قدرت بالایی برخوردار بوده اند و از این طریق توانسته اند امتیازات فروانی را برای خود کسب کنند.

در عین حال آنها خود را یکی از سلسله های تصوف می دانند که ریشه در قرن هشتم هجری داشته و توسط نعمت الله ولی بنیانگذاری شده است.

یکی از بزرگترین منتقدان آنها را میتان حجت الاسلام محمد مدنی نامید که ایشان رییس حوزه علمیه گناباد نیز می باشد و او نیز معتقد است آنها از قدرتی که بخاطر نزدیکی به شاه بدست آورده بودند،و از این طریق سو استفاده میکردند و بر علیه مردم استفاده می شود.

مطالب پیشنهادی : سلسله نعمت‌اللهی سلطان علیشاهی گنابادی

۲ دیدگاه

  1. ممنون از شما بابت اطلاعات تون

  2. خب اینا چرا اینجوری کردن
    دلیلش مشخص نشده هنوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹