خانه / مقالات / درمان اختلالات رفتاری کودکان

درمان اختلالات رفتاری کودکان

درمان اختلالات رفتاری کودکان

درمان اختلالات رفتاری کودکان شناخت و درمان مشکلات کودکان مشکلات فراوان کودکان باعث شده است که مشاوران با علل و علایم و روش پیشگیری این مشکلات آشنا باشند تا بتوانند بهترین روش درمان را برای مشکلات کودکان شما ارائه دهند تا بتوانند سریع و به طور جدی از بروز این مشکلات پیشگیری کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

مشکلات کودکان چه هستند؟

مشکلات انواع مختلفی دارند و هر کدام از این مشکلات تعریف جداگانه ای دارند که مشاوران به تعریف آنها پرداخته و آنها را ریشه یابی کرده اند. مشکل مسئله ای است که مبهم و به راحتی قابل فهم نمی باشد.

زمانی که رابطه بین فرد و یا کودک با دنیای پیرامون و اطراف به مخاطره افتد مشکل بروز می کند.مشکل از نظر عموم و از نظر متخصصان و مشاوران تعاریف گونگونی دارد و نمی توان  به تعریف واحدی رسید. در بروز مشکلات کودکان عوامل گونگونی نقش دارند که باید توسط متخصصان شناخته شود.

سن نقش عمده ای در ایجاد مشکل دارد و در هر دوره سنی و بازه زمانی مشکلات باهم متفاوت هستند و علل گونگونی هم در بروز مشکلات نقش دارد برای رسیدن به نتیجه بهتر برای حل این مشکلات بهتر است گروه سنی تفکیک شود

گروه بندی شوند. این عوامل دو دسته هستند عوامل فیزیولوژیک و عیر فیزیولوژیک.

درمان اختلالات رفتاری کودکان

درمان اختلالات رفتاری کودکان مسائل زیستی و ارثی، نقایص،اختلالات و نوع عملکرد غدد و … جزء عوامل فیزیولوژیک هستند. عوامل اجتماعی،تاثیر مدارس، جامعه، خانواده، مشکلات اقتصادی در زمره عوامل غیر فیزیولوژیکی می باشند.

مشکلات باید ریشه یابی شوند تا بتوان آنها را شناخت تا علل و عوال پیدایی مشکلات  مشخص گردد  در این صورت می توان بهترین شیوه درمان را پیش گرفت. درمان باید توسط مشاوران و متخصصان انجام شود.

باید فراگیر و همه جانبه باشد و باید دوره درمان کامل باشد و والدین باید پبگیر تکمیل دوره درمان باشند همانطور که میدانید همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

مشاور در جلسه اول باید به نوعی با کودک ارتباط بر قرار کند که کودک ترس و احساس نگرانی و اظطراب خود را کاهش دهد وجود یک رابطه صمیمی با کودک به او آرامش و اطمینان خاطر می دهد.

مشاور باید به تمامی صحبت های کودک گوش دهد و بگذارد تا کودک راحت احساساتش را بیان کند و به کودک اطمینان دهد که صحبتهایشان مثل راز بین او و مشاور خواهد ماند و اینکه مشاور قصد کمک به او را دارد.مشاور باید راه و شیوه ی مناسبی را برای مشاوره که مرتبط با مشکل کودک باشد انتخاب کرده و آن را در پیش گیرد.سه شیوه برای مشاوره وجود دارد که عبارت است از مستقیم ، غیر مستقیم ، انتخابی

برای اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم درارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹