خانه / تکمیل ظرفیت / دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت سراسری و مرحله انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ یکی از مهم ترین مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد.مرحله تکمیل ظرفیت فرصت مجددی برای کسانی است که نتوانستند در انتخاب رشته اولیه خود به موفقیت برسند یا از قبولی در رشته و دانشگاه خود ناراضی اند.

این مرحله آخرین شانس برای حضور در دانشگاه های دولتی محسوب می شود که نباید به راحتی از آن گذشت.

برخلاف عقیده بسیاری از افراد که گمان می کنند رقابت در تکمیل ظرفیت بسیار کم رنگ تر از انتخاب رشته اولیه برگزار می شود ،شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت از حساسیت بالاتری برخوردار است.زیرا کسانی هم که در دانشگاه روزانه قبول شدند شانس خود را برای حضور در دانشگاه و رشته بهتر می سنجند در نتیجه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت از اهمیت بیشتری برخوردار است.

برای شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت سراسری لازم است ضمن آگاهی کامل از فهرست دانشگاه ها و ظرفیت رشته های ارائه شده در تکمیل ظرفیت ، با دقت و دید باز در انتخاب رشته شرکت کنند.

در مرحله انتخاب رشته تکمیل ظرفیت اولین گام تهیه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری می باشد.دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ارائه دهنده لیست رشته های ارائه شده در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور،فهرست دانشگاه ها و هرآن چه که بعنوان اطلاعات نیاز یک داوطلب مرحله تکمیل ظرفیت، می باشد.

زمان دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷-۹۶

براساس برنامه ریزی سازمان سنجش هر ساله بعد از انتخاب رشته کنکور سراسری و ثبت نام داوطلبان در دانشگاه ، در نیمه اول آبان ماه زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می باشد.هنوز سازمان سنجش زمان دقیق انتخاب رشته تکمیل ظرفیت را اعلام نکرده است.برای آگاهی از زمان دقیق انتخاب رشته تکمیل ظرفیت سراسری با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

برای شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت سراسری باید به سایت سنجش مراجعه کرده و ثبت نام کنید.لازم به ذکر است کسانی می توانند در این مرحله شرکت کنند که در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته دانشگاه سراسری شده باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹