خانه / انتخاب رشته / دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ حاوی چه اطلاعاتی است؟

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ چه وقع است؟

برای تهیه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ به کجا مراجعه کنیم؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد بیان کردیم.در این نوشته قصد داریم به بررسی دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ بپردازیم.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97
دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

بعد از برگزاری کنکور سراسری نوبت به اعلام نتایج کنکور سراسری می رسد.در این زمان برای هر داوطلب ۲کارنامه صادر می شود که یکی مربوط به انتخاب رشته دانشگاه سراسری است و دیگری مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

حدود یک هفته بعد از اعلام نتایج نوبت به انتخاب رشته دانشگاه آزاد می رسد.در این زمان دانشگاه آزاد با انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد لیست رشته هایی که به صورت با کنکور ارائه می شود را معرفی می کند.البته دانشگاه آزاد رشته هایی را نیز به صورت بدون کنکور ارائه می دهد که این رشته ها نیز دفترچه مخصوص به خود را دارند و لیست این رشته ها در آن قرار دارد.این دو دفترچه به صورت کاملا مجزا با یکدیگر هستند.

تنها وجه تشابه این دو دفترچه زمان انتشار آن ها می باشد که هر دو بعد از انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر می شود.ابتدا انتخاب رشته دانشگاه آزاد در رشته هایی صورت می گیرد که قبولی در آن ها صرفا براساس شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه لازم است.تنها داوطلبانی می توانند در این انتخاب رشته شرکت کنند که در کنکور سراسری شرکت کرده اند.

رشته هایی که در لیست دفترچه انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد قرار نداشته باشند در انتخاب رشته بدون آزمون ارائه می شوند.بیش از ۹۵ درصد از رشته های دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور ارائه می شود.رشته های پزشکی و پیراپزشکی به صورت بدون کنکور نه تنها در دانشگاه آزاد بلکه در هیچ دانشگاه دیگری به صورت بدون کنکور ارائه نمی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹