خانه / انتخاب رشته / دفترچه انتخاب رشته دکتری

دفترچه انتخاب رشته دکتری

دفترچه انتخاب رشته دکتری

دفترچه انتخاب رشته دکتری چیست؟

چه اطلاعاتی در دفترچه انتخاب رشته دکتری قرار دارد؟

برای اطلاع از نحوه استفاده از دفترچه انتخاب رشته دکتری چه اقدامی انجام دهیم؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد تکمیل ظرفیت دکتری سراسری ارائه دادیم. در این نوشته سعی داریم به بررسی دفترچه انتخاب رشته دکتری بپردازیم.

دفترچه انتخاب رشته دکتری
دفترچه انتخاب رشته دکتری

بعد از برگزاری آزمون دکتری نوبت به انتخاب رشته دکتری می رسد.در زمان انتخاب رشته دکتری سوالاتی در مورد نحوه انتخاب رشته پرسیده می شود به همین دلیل قصد داریم به بیان نکات مربوط به دفترچه انتخاب رشته بپردازیم.

عواملی نظیر نمره کل اکتسابی،رشته محل های انتخابی و حدنصاب مشخص شده موسسات و سایر قوانین در انتخاب داوطلبان برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و تحقیقاتی  که همان مرحله دوم آزمون است تاثیرگذار است.

زمان و نحوه انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۷

کنکور دکتری سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است.کسانی که در کنکور سراسری دکتری شرکت کرده اند مجاز هستند تا علاوه بر شرکت در انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری،در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز شانس قبولی خود را محک بزنند.

این دو انتخاب رشته به صورت کاملا مجزا برگزار می شود و برای هرکدام دفترچه ای جداگانه منتشر می شود.برای انتخاب رشته دکتری باید به سایت سنجش مراجعه کنید و فرم مربوط به انتخاب رشته را تکمیل کنید.

مشاوره انتخاب رشته دکتری سراسری

بهتر است در انجام انتخاب رشته به اولویت های اول خود که همان دوره هایی که مجاز به انتخاب رشته شده اید توجه کنید.برای این کار بهتر بایستی کارنامه نتیجه اولیه خود را به طور دقیق بررسی کنید.مثلا ممکن است داوطلبی علاوه بر دوره های روزانه در دوره های غیر روزانه نیز مجاز به انتخاب رشته شده باشد که بدین ترتیب شانس قبولی وی افزایش می یابد.

سعی کنید قبل از انتخاب رشته دفترچه انتخاب رشته دکتری را به طور دقیق مطالعه کنید و تمام جزئیات آن را فرابگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹