خانه / تکمیل ظرفیت / ذخیره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

ذخیره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

ذخیره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

ذخیره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پس از مشخص شدن نتیجه امتحان کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد و منتشر شد،در کارنامه تعدادی از متقاضیان در برابر برخی از رشته های انتخاب آن ها عنوان قبولی ذخیره دانشگاه آزاد ثبث شده است.با درنظر گرفتن این نکته که چند سالی ۲سالی میشود این عنوان ذکر میشود برآن شدیم تا دراین نوشته در رابطه با این موضوع توضیحی در حد توان ارائه دهیم.

واژه ذخیره در ذهن بسیاری از داوطلبان ایجاد ابهام کرده است.اکثر دانشجویان در تلاش اند که به معنی این وازه پی ببرند وبدانند که باید چه اقدامی در این رابطه انجام دهند.برای داوطلب این سوال مطرح میشود که با درج عبارت قبولی ذخیره دانشگاه آزاد آیا حق ثبت نام دانشگاه آزاد را دارد؟برای دریافت پاسخ این پرسش با ما همراه باشید.

ذخیره دانشگاه آزاد

در حقیقت بعد از ادغام کنکور دانشگاه ازاد و کنکور دانشگاه سراسری در چند سال پیش،پروسه قبولی در ذخیره دانشگاه ازاد اسلامی نیز از کارنامه دانشگاه آزاد حذف گشته بود.اما طی چند سال قبل پروسه پذیرش ذخیره دانشگاه آزاد به کارنامه ها اضافه شده است.حال نکته قابل توجه این است پس از مشاهده عنوان ذخیره در برابر رشته انتخاب شده وقبول شده در دانشگاه آزاد باید چه اقدامی انجام دهیم.

در پاسخ باید بگوییم داوطلبی که واجد این شرایط است باید در زمان مشخص از سوی دانشگاه آزاد،اقدام به مراجعه حضوری به دانشگاه آزاد مورد نظر که قبولی در آن صورت گرفته است،کند تا در صورتی که ثبت نام دانشجویان به حدنصاب مشخص شده از طرف دانشگاه نرسیده باشد و دانشگاه دارای ظرفیت باشد بتواند در ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد کند.

ذخیره عادی دانشگاه ازاد

به بیان دیگر میتوان گفت قبولی ذخیره دانشگاه آزاد یک نوع قبولی مشروط است که با وجود شرایط کامل این ثبت نام صورت میگیرد که مهم ترین آن عدم رسیدن ظرفیت به یک حدنصاب است.

تجربه ثابت کرده است که در بسیاری از رشته های دانشگاه ازاد احتمال قبولی داوطلب ذخیره بسیار بالا میباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به خانواده بزرگ مالیم گروه بپیوندید.

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ۹۶

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ۹۶ تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 برای دریافت مشاوره تحصیلی با شماره :

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

داخلی ۱۵۰

تماس فقط از طریق تلفن ثابت – بدون پیش شماره و کد