خانه / دانشگاه آزاد / ذخیره دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد

ذخیره دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد

ذخیره دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد

ذخیره دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد و ذخیره دانشگاه ازاد در مقطع کارشناسی مربوط به تکمیل ظرفیت دوم میشود.در این نوشته سعی داریم در حد توان به بررسی این موضوع بپردازیم تا قسمتی از ابهامات شما دانشجویان عزیز رفع شود پس با ما همراه باشید.

در ابتدا باید بگوییم امسال به دلیل ادغام دانشگاه سراسری و آزاد شرایط ویژه ای در انتخاب رشته و پذیرش دانشگاه بوجود آمده است.پس باید قبل هرگونه اقدام وعمل با شرایط ورود به دانشگاه آزاد بطور کامل آشنا شویم.

در این قسمت روند پذیرفته شدن در دانشگاه آزاد و افزایش احتمال قبولی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد۹۶  را بیان میکنیم.

مرحله اول مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد میباشد که تاریخ آن از ۱لغایت ۲۷ تیرماه میباشد.در این مرحله همه دانشجویان اعم از دانشجویانی که امتیاز قبولی در دانشگاه آزاد را دارند ودانشجویانی که فقط فرصت قبولی در دانشگاه ازاد را داشته اند انتخاب رشته کرده اند.در نتیجه کسانی که از شانس قبولی در دانشگاه سراسری را داشته اند باعث کاهش شانس قبولی دانشجویان دیگر میشوند.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در مرحله دوم نتیجه اولیه دانشگاه آزاد در اوایل شهریور ماه اعلام میشود.در این مقطع نتایج دانشگاه های سراسری و آزاد باهم اعلام میشود وداوطلبان برای انتخاب رشته اقدام میکنند.در این مرحله مقدار ظرفیت باقی مانده دانشگاه ها مشخص میشود.وبدنبال اعلام تکمیل ظرفیت دوباره دانشگاه ها آغاز میشود ودر زمان تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد ۹۶ اعلام می شود.

کسانی که نسبت به قبولی دچار تردید بودند ودر دانشگاهی که نسبت به رتبه شان بد نیست قبول شدند از دور خارج می شوند واحتمال قبولی سایر دانشجویان افزایش میابد.دانشجویانی که در دانشگاه های آزاد تراز اول قبول نشدند قادرند قبولی خود را بهبود ببخشند وهم کسانی که نتوانستند قبول شوند شانس قبولی پیدا میکنند.

تکمیل ظرفیت ارشد ازاد

مرحله سوم مربوط به اعلام نتیجه نهایی دانشگاه ازاد تکمیل ظرفیت است که تاریخ آن اواسط مهرماه میباشد.در این مرحله قبول شدگان جابجا میشوند و دانشگاه هایی که به ظرفیت مورد نظر نرسیده اند مجدد اضافه ظرفیت میزنند.

مرحله چهارم مربوط به تکمیل ظرفیت دوم است که زمان آن اوایل آذرماه است.این زمان نتیجه تکمیل ظرفیت سری دوم میاید واین سری کسانی که شانس قبولی نداشته اند شانس قبولی بالایی در دانشگاه آزاد میابند.

مرحله آخر مربوط به پتانسیل باقی مانده دانشگاه ها میباشد ودوباره بصورت اعلامیه مشخص میشود ولی بعنوان تکمیل ظرفیت شناخته نمی شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به خانواده بزرگ مالیم گروه بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹