خانه / دانشگاه آزاد / ذخیره دانشگاه آزاد

ذخیره دانشگاه آزاد

ذخیره دانشگاه آزاد

ذخیره دانشگاه آزاد در این نوشته سعی داریم با کمک مشاوران ارشد مالیم گروه در مورد ذخیره دانشگاه آزاد مطالب مفید وسودمند در اختیار شما دانشجویان عزیز قرار دهیم.

قبولی ذخیره دانشگاه ازاد

کمتر از ۴ سال است که امتحان کنکور ورودی دانشگاه سراسری وآزاد یکی شده است.در سال های قبل در نتیجه پایانی انتخاب رشته دانشگاه آزاد،واژه ای بنام ذخیره دانشگاه آزاد وجود نداشت ولی امسال این موضوع باعث شده است که سوالات وابهامات زیادی در ذهن متقاضیان وداوطلبان ایجاد شود که ما در تلاشیم با کمک مشاوران ارشد مالیم گروه به رفع این ابهامات بپردازیم.

برای مطالعه شرایط ظرفیت مازاد دانشگاه سراسری کلیک کنید.

ذخیره عادی دانشگاه ازاد

ذخیره دانشگاه ازاد به نوعی فرصت یا شانس مجددی است که برای دانشجویان ایجاد میشود.در صورتی که هریک از واحد های دانشگاه ازاد در زمان تکمیل ظرفیت به حدنصاب پذیرش دانشجویان خود نرسد،اقدام به پذیرش دانشجویانی میکند که در انتخاب یکی از رشته های خود لفظ ذخیره ذکر شده باشد.

طریقه ثبت نام این دسته از متقاضیان به این شکل است که برخلاف دانشجویانی که طی مراحل ابتدایی توانستند در دانشگاه قبول شوند که برای ثبت نام بصورت حضوری در روزهای شنبه ویکشنبه سه و چهار مهرماه اقدام میکنند،این افراد باید در تاریخ ۵مهرماه مراجعه حضوری کنند تا در صورت کامل نشدن ظرفیت پذیرش دانشجو بتوانند در آن واحد دانشگاهی ثبت نام کنند.

ذخیره دانشگاه آزاد یعنی چه

حال به بررسی تراز قبولی دانشگاه آزاد میپردازیم.این امتیاز به متقاضیانی تعلق میگیرد که تراز آنها در رشته مورد نظر از تراز یا رتبه کل آخرین داوطلبی که در این رشته در سال قبل قبول شده است بهتر باشد.در نتیجه میتوان اینگونه نتیجه گیری کرد کسانی که قانون ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد شامل آن ها میشود،دارای کیفیت خوبی در تراز ورتبه کسب شده هستند.

به همین جهت احتمال قبولی آن ها در رشته های دیگر نیز وجود دارد ولی به دلیل تراز بالای آن ها ودر قیاس با سایر داوطلبان پذیرفته شده میتوانند بعنوان قبول شده در ذخیره دانشگاه آزاد بشمار آیند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به خانواده بزرگ مالیم گروه بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹