خانه / پزشکی / رشته بهداشت دهان و دندان بدون کنکور

رشته بهداشت دهان و دندان بدون کنکور

رشته بهداشت دهان و دندان بدون کنکور

رشته بهداشت دهان و دندان بدون کنکور به چه صورت است؟

شرایط پذیرش رشته بهداشت دهان و دندان بدون کنکور چیست؟

زمان پذیرش رشته بهداشت دهان و دندان بدون کنکور چه موقع است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد رشته های بدون کنکور پزشکی ارائه دادیم.در این نوشته سعی داریم به بررسی رشته بهداشت دهان و دندان بدون کنکور بپردازیم.

رشته بهداشت دهان و دندان بدون کنکور
رشته بهداشت دهان و دندان بدون کنکور

رشته بهداشت دهان زیر گروه رشته علوم پزشکی که از استقبال بالای جوانان و علاقه مندان رشته های گروه تجربی برخوردار است.دانشگاه علوم پزشکی ایلام در مقطع کاردانی رشته بهداشت و سلامت دهان به صورت بدون کنکور دانشجویان علاقه مند را پذیرش می کند.

شرایط ثبت نام رشته بهداشت دهان و دندان بدون کنکور

تعدادی از دانشجویان در مقطع کاردانی رشته بهداشت دهان بدون حضور در کنکور سراسری در این دانشگاه ثبت نام و نام نویسی می کنند.از شرایط ثبت نام در این رشته داشتن دیپلم دبیرستان یا پیش دانشگاهی در یکی از گروه های تجربی،انسانی و ریاضی است.هردو جنسیت دختر و پسر در این دانشگاه پذیرش می شوند.

البته در ثبت نام بدون کنکور دانشجو دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این رشته  شرط بومی گزینی اعمال می شود و افراد باید در محدوده جغرافیایی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی یا مرکز آموزش عالی سلامت باشند.

از نظر محدوده سنی شرکت کنندگان باید دارای حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۲۴ سال باشند البته آقایان با در نظرگرفتن سنوات خدمت سربازی حداکثر ۲۶ سال باشند تا بتوانند در این دوره شرکت کنند.همچنین باید سلامت کامل داوطلب از نظر جسمانی و روانی توسط پزشک معتمد تایید شود.

 شورای پذیرش سوابق و مدارک تحصیلی متقاضی را بررسی و تحلیل می کند و به دنبال آن مصاحبه صورت می گیرد که این کارها به منزله موفقیت متقاضی در پذیرش نیست.

پیش از شرکت در این دوره داوطلبان باید تعهد رسمی به مرکز بهداشت شهرستان مربوطه ارائه دهند که در صورت موفقیت در پذیرش و پایان دوره کاردانی به مدت سه برابر دوره تحصیل در مرکز بهداشت خدمت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹