خانه / بدون کنکور / رشته حقوق بدون کنکور

رشته حقوق بدون کنکور

رشته حقوق بدون کنکور

رشته حقوق بدون کنکور به چه صورت است؟

شرایط پذیرش رشته حقوق بدون کنکور چیست؟

زمان پذیرش رشته حقوق بدون کنکور چه موقع است؟

در نوشته های قبل مطالبی در مورد ثبت نام بدون کنکور رشته حقوق دانشگاه پیام نور و  رشته دکوراسیون داخلی بدون کنکور ارائه دادیم.در این نوشته سعی داریم به بررسی رشته حقوق بدون کنکور بپردازیم.

رشته حقوق بدون کنکور
رشته حقوق بدون کنکور

افرادی که دانشجوی مقطع کارشناسی رشته حقوق هستند در ابتدا مقدمه ای از مباحث مرتبط به علم حقوق می خوانند تا بدین وسیله با کلیات علم حقوق و مبانی مختلف آن آشنا شوند.بعد از این مرحله با دو بخش اصلی علم حقوق آشنا می شوند.

۱٫حقوق عمومی

۲٫حقوق تخصصی

هر یک از این دو بخش خود به دو شاخه حقوق داخلی و حقوق بین المللی تقسیم می شوند.در مقطع کارشناسی یک دانشجو مجموع کلی از همه مباحث را مطالعه می کنند.در مقطع کارشناسی ارشد ۴ گرایش حقوق خصوصی،حقوق بین الملل،حقوق جزا و جرم شناسی و حقوق عمومی وجود دارد و البته این گرایش ها در مقطع دکتری نیز وجود دارد.

شرایط پذیرش بدون کنکور رشته حقوق دانشگاه سراسری

بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری نوبت به انتخاب رشته می رسد.همه داوطلبان گروه انسانی می توانند در انتخاب رشته حقوق شرکت کنند.قابل توجه است که در ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور همه داوطلبان در رشته محل حقوق در دوره های روزانه،شبانه،مجازی و البته پردیس های خودگردان دانشگاه ها و موسسه آموزش عالی،دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و واحدهای آموزشی پیام نور فقط طبق سوابق تحصیلی یا معدل کتبی دیپلم انجام می شود.

شرایط پذیرش بدون کنکور رشته حقوق دانشگاه آزاد

چند سالی است که دانشگاه آزاد شرط معدل را شرایط ثبت نام بدون کنکور خود حذف کرده است.همه دانش آموزانی که رشته های ریاضی،تجربی،انسانی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده اند می توانند در رشته حقوق بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹