خانه / بدون کنکور / رشته روانشناسی بدون کنکور اراک

رشته روانشناسی بدون کنکور اراک

رشته روانشناسی بدون کنکور اراک

رشته روانشناسی بدون کنکور اراک :

رشته روانشناسی بدون کنکور آزاد – رشته روانشناسی بدون کنکور – رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه شیراز – رشته روانشناسی بدون کنکور در تهران

برای دریافت اطلاعات بیش تر با مشاوران تحصیلی ما تماس بگیرید.

داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه یکی از موضوعات و اتفاقات عادی در جامعه شده است و همه ی افراد خود را موظف می دانند تا برای اخذ مدرک حتما به دانشگاه بروند. اگر درباره رشته های مختلف به خوبی تحقیق کرده باشید حتما یکی از رشته هایی که به آن فکر کرده اید، روانشناسی یا گرایش های آن بوده است.

رشته روانشناسی و همه ی زیر شاخه هایی که دارا است چه در ایران و چه در سراسر دنیا دارای متقاضیان زیادی دارد و همین موضوع باعث شده است که هر ساله افراد زیادی در این رشته فارغ التحصیل شوند و از آن طریق وارد بازار کار شوند.

تعریفی از روانشناسی

 پژوهشگران و محققان تعریفی کلی برای روانشناسی ارائه می دهند. آن ها روانشناسی را علم آگاهی از وضعیت روحی و جسمی انسان ها می دانند. روانشناسی، علمی است که به شناخت انسان به خود و خود شناسی او کمک می کند و همین طور به بهبود روابط او کمکش می کند. شاید در گذشته به این رشته و زیر شاخه های آن توجه کم تری وجود داشته اما امروزه انسان به نقش مثبتی که این رشته و فعالان رشته ی آن پی برده است. روانشاسان و مشاوران از کودکی تا هنگام مرگ در زندگی انسان می توانند نقش مثبتی داشته باشند.

روانشناسی و طرفداران زیاد آن

یکی از دلایلی که باعث وجود طرفداران زیاد در این رشته می شود، بازار کار فراوان و مناسبی است که دارد. مردم جامعه با پیشرفت دنیا و جامعه خود بیش تر احساس تنهایی می کنند و نیاز به مشاوره و رواشناس پیدا می کنند، که باعث شده تعداد زیادی از افراد در رشته های روانشناسی و مشاوره، تحصیل کنند و نیاز جامعه به این رشته را تامین کنند.

گرایش های روانشناسی

محققان و روانشناسان برای رشته روانشناسی بالای ۵۰ گرایش یافته اند. این گرایش ها در اثر ارتباط رشته های مختلف علوم پایه  با یک دیگر مانند ارتباط روانشناسی با فلسفه، جامعه شناسی، انسان شناسی و زیست شناسی به وجود آمده اند. البته به دلیل نو پایه بودن و نداشتن اطلاعات کامل از بعضی از این رشته ها، بسیاری از آن ها هنوز وارد رشته های دانشگاهی نشده اند و در نتیجه مدرکی برای آن ها ارائه نمی شود.

اما با این وجود هنوز روانشناسی گرایش ها و زیر شاخه های زیادی برای تحصیل در دانشگاه های ایران دارد. انواعی از مشاوره ها مانند مشاوره تحصیلی، مشاوره خانواده، مشاوره کودک و روانشناسی بالینی و عمومی، مددکاری و روان پزشکی مثال هایی برای گرایش های روانشناسی هستند.

روانشناسی و دانشگاه های آن

همان طور که رشته روانشناسی دارای متقاضیان زیادی است پس دانشگاه های زیادی هستند که رشته های آن را نیز تدریس می کنند. اگر در آزمون کنکور شرکت کرده اید و قصد قبولی در آن را دارید دانشگاه های سراسری و دولتی جزئی از انتخاب شما محسوب می شوند اما اگر کنکور شرکت نکرده اید و یا قصد شرکت در آن را ندارید، دانشگاه های بدون کنکور بهترین انتخاب برای شما هستند. اگر قصد درس خواندن در آن ها را دارید با ما باشید تا بیش تر با این دانشگاه ها آشنا شوید. دانشگاه های بدون آزمون ورودی که همان دانشگاه های بدون کنکور هستند در جوامع امروزی طرفداران زیادی برای خود پیدا کرده اند.

دانشگاه های بدون کنکور

تقریبا در همه ی دانشگاه های بدون کنکور شما می توانید رشته ی روانشناسی و گرایش های آن را بیابید و برای تحصیل در آن ها اقدام کنید. دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی و کاربردی و دانشگاه پیام نور از دانشگاه های بدون کنکور هستند که افراد زیادی در آن ها تحصیل می کنند.

مرکز مشاوره تحصیلی مالیم گروه

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

با شماره تلفن مرکز مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

با  مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل فرمایید

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی تحصیلی مالیم از طریق تلفن ثابت

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹