خانه / بدون کنکور / رشته روانشناسی بدون کنکور ارومیه

رشته روانشناسی بدون کنکور ارومیه

رشته روانشناسی بدون کنکور ارومیه

رشته روانشناسی بدون کنکور ارومیه :

رشته روانشناسی بدون کنکور آزاد – رشته روانشناسی بدون کنکور – رشته روانشناسی بدون کنکور تهران – رشته روانشناسی بدون کنکور پیام نور

برای برای دریافت مشاوره با برترین مشاوران تحصیلی ما تماس بگیرید.

در دنیای امروز تحصیلات بسیار مهم شده است و همه افراد به دنبال گرفتن مدرک دانشگاهی از دانشگاه هستند. اگر شما هم قصد ادامه تحصیل پیدا کرده اید، با ما همراه باشید تا شما را با یکی از پر طرفدار ترین رشته ها آشنا کنیم. رشته روانشناسی و زیر شاخه هایی که دارد، مطمئنا یکی از گزینه های شما برای تحصیل خواهد بود. اما چرا این رشته پر متقاضی است و دانشگاه های زیادی آن را دارا هستند، در ادامه به آن ها می پردازیم.

روانشناسی

قبل از این که دلیل وجود طرفداران زیاد روانشناسی را بدانید، تعریفی کلی از این رشته خواهیم خواند. پژوهشگران روانشناسی را علمی برای بررسی و آگاهی از وضعیت روحی و روانی انسان می دانند. روانشناس با مطالعه بر روی درک و آگاهی انسان ها و هر چیز غیر مادی انسانی می پردازد و به خودشناسی و خود آگاهی انسان ها کمک می کند. در گذشته به این رشته و گرایش های آن دقت و توجه کم تری وجود داشت اما با گذر زمان وجود آن برای جامعه و مردم بیش تر احساس شد و دلیلی شد تا روانشناسان بیش تری در جامعه حضور پیدا کنند.

متقاضیان زیاد برای روانشناسی

در تحقیقات یکی از دانشگاه های معتبر غیر ایرانی، رشته روانشناسی یکی از پر متقاضی ترین رشته های روز دنیا معرفی شده است. روانشناسی در کشور ما نیز از طرفداران زیادی برخوردار است و موجب شده که در دانشگاه های زیادی تدریس شوند. گرایش های متنوع و گسترده ای که روانشناسی دارد از دلایلی است که باعث طرفداران زیاد شده است و همین طور بازار کار مناسبی که دارا است، باعث ترغیب تعداد زیادی از افراد به این رشته و گرایش های آن شده است.

گرایش های روانشناسی

همان طور که گفته شد گرایش های زیادی وجود دارد که در دانشگاه ها می توانید آن ها را دنبال کنید. اما جالب است بدانید که محققان و روانشناسان بیش تر از ۵۰ گرایش های مختلف از روانشناسی یافته اند. بعضی از این گرایش ها به دلیل ارتباطاتی است که بین رشته روانشناسی و دیگر رشته ها است به وجود آمده است برای مثال روانشناسی با فلسفه، انسان، زیست شناسی و جامعه شناسی در ارتباط است و رشته هایی را به وجود آورده اند. اما متاسفانه  به دلیل نوپایه بودن برخی از این رشته ها، هنوز وارد دانشگاه ها نشده اند و مدرکی برای آن ها داده نمی شود.

مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، روان پزشکی، مشاوره تحصیلی، روانشناسی بالینی، مددکاری از دیگر رشته های رایج دیگر در روانشناسی هستند که در بیش تر دانشگاه های مربوط به آن ها در ایران تدریس می شوند.

بازار کار روانشناسی

در متن بالا اشاره شد که روانشناسی از بازار کار خوبی برخوردار است، حالا درباره آن بیش تر می خوانید. شما پس از اخذ مدرک خود از دانشگاهی که در آن درس می خواندید، می توانید با توجه به رشته دانشگاهی و مقطعی که در آن درس خوانده اید، به دنبال کار بگردید. معمولا در ابتدا بازار کار این رشته ها درآمد بالایی ندارند اما با به دست آوردن تجربه و یا گرفتن مدرک دانشگاهی بالاتر و به مرور زمان درآمد بیش تری نصیبتان خواهد شد.

دانشگاه هایی که روانشناسی را تدریس می کنند

دانشگاه های کشور ما، ایران از نظر داشتن آزمون ورودی به دو دسته مجزا تقسیم می شوند. دانشگاه های با کنکور که بیش تر افراد شرکت کننده در آن قصد تحصیل در دانشگاه های سراسری را دارند و یا دانشگاه های بدون کنکور. دانشگاه های بدون کنکور مانند دانشگاه های علمی و کاربردی، دانشگاه های آزاد و پیام نور هستند که تحصیل در دانشگاه ها را آسان تر از قبل می کنند.

مرکز مشاوره تحصیلی مالیم گروه

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

با شماره تلفن مرکز مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

با  مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل فرمایید

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی تحصیلی مالیم از طریق تلفن ثابت

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹