خانه / بدون کنکور / رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد :

رشته روانشناسی بدون کنکور آزاد – رشته روانشناسی بدون کنکور – تحصیل در رشته روانشناسی بدون کنکور – رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران

برای دریافت اطلاعات بیش تر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

اگر تصمیم به ادامه تحصیل گرفته باشید و به مشاور مراجعه کرده باشید، حتما یکی از رشته هایی که به شما معرفی می شود رشته روانشناسی بوده است. با ما همراه باشید و ادامه مطالب را دنبال کنید تا بیش تر با این رشته و گرایش های آن اطلاعات کسب کنید. رشته روانشناسی در سرتا سر دنیا دارای طرفداران زیادی است و همیشه دانشگاه های زیادی وجود دارند که روانشناسی و گرایش های آن را تدریس می کنند.

روانشناسی و طرفداران زیادی که دارد

بازار کار فراوان و مناسب، یکی از دلایلی است که موجب شده افراد زیادی برای تحصیل در این رشته ترغیب شوند. شما پس از اخذ مدرک از دانشگاه ها، اگر در رشته های روانشناسی تحصیل کرده باشید می توانید در مکان های مختلفی به دنبال کار بروید. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در ابتدای کار خود شاید از درآمد زیادی بهره مند نشوید و با گذشت زمان و کسب سوابق کاری و مشاوره ای بیش تر می توانید از درآمد بالاتری برخوردار باشید. کلینیک ها، درمانگاه ها، مدارس و مراکز درمانی و روانی نمونه ای از مکان هایی است که شما می توانید در آن ها کار کنید و کسب درآمد داشته باشید.

رشته روانشناسی

بعضی از محققان و پژوهشگران برای روانشناسی تعریفی جامع و کلی دارند که با آن در ادامه آشنا می شوید. روانشناسی، علم آگاهی و بررسی و تحقیق درباره وضعیت روحی انسان است. روانشناس و مشاور به انسان در شناخت خود و احساسات و درک از اطرافش کمک می کند. اگر تا دهه های گذشته به این رشته ها توجه زیادی نمی شد اما حالا که نیاز مردم و جامعه به مشاوره و روانشناسی بیش تر شده، توجه و اهمیت زیاد تری نیز به این رشته شده است و موجب شده است که مشاوران و روانشناسان حضورشان برای جامعه ضروری احساس شود.

گرایش های گسترده روانشناسی

گرایش های زیاد و متنوع رشته روانشناسی یکی دیگر از عواملی است که باعث شده برای این رشته در سراسر دنیا متقاضیان زیادی وجود داشته باشد. محققان خارجی برای روانشناسی بیش از ۵۰ گرایش کشف کرده اند اما متاسفانه همه ی این رشته ها جزئی از رشته های دانشگاهی که در ایران تدریس می شوند، نیستند. بعضی از این گرایش های نسبتا جدید از ارتباطات بین رشته ای هستند مانند زیست روانشناسی. انواعی از مشاوره ها مانند مشاوره کودک، مشاوره تحصیلی، مشاوره خانواده، روانشناسی بالینی، روان پزشکی، مددکاری و روانشناسی عمومی، روانشناسی کودکان استثنایی، روانشناسی صنعتی-سازمانی از رشته های مختلف روانشناسی هستند که به سادگی در دانشگاه های ایران یافت می شوند.

روانشناسی و قبولی در دانشگاه

حال، اگر با توجه به مواردی که گفته شد قصد تحصیل در این رشته ها را دارید در ابتدا باید انتخاب کنید که در کدام دانشگاه ها قصد تحصیل دارید. دانشگاه های با کنکور و دانشگاه های بدون کنکور، ازانواع دانشگاه ها هستند که باید درباره آن ها تصمیم گیری کنید. اگر  قصد درس خواندن در دانشگاه های با کنکور  را دارید باید خود را برای کنکور آماده کنید و در دانشگاه های سراسری درس بخوانید. اما اگر در دانشگاه های بدون کنکور می خواهید درس بخوانید، نیاز به شرکت در آزمون کنکور را ندارید و خیلی راحت تر می توانید وارد دانشگاه شوید.

دانشگاه های بدون کنکور و رشته های روانشناسی

دانشگاه های بدون آزمون ورودی که همان دانشگاه های بدون کنکور هستند، متقاضیان زیادی برای خود پیدا کرده اند و هر ساله افراد زیادی هستند که در آن ها فارغ التحصیل می شوند. دانشگاه آزاد، پیام نور، علمی و کاربردی از معروف ترین دانشگاه های بدون کنکور هستند که به راحتی رشته های روانشناسی را در آن ها می توانید بیابید.

 

مرکز مشاوره تحصیلی مالیم گروه

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

با شماره تلفن مرکز مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

با  مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل فرمایید

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی تحصیلی مالیم از طریق تلفن ثابت

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹