خانه / بدون کنکور / رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

رشته  روانشناسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی :

شهریه رشته روانشناسی بدون کنکور – رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد – رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد – رشته روانشناسی بدون کنکور

برای دریافت مشاوراه با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

پذیرش در این رشته از گروه های آزمایش مختلف در دوره ی دبیرستان کمی متفاوت می باشد. از آن جایی که رشته ی روانشناسی را از هر گروه آزمایش چه ریاضی چه تجربی و چه انسانی می توان شرکت کرد، متقاضیان بسیاری دارد. اما معمولا شرکت از گروه آزمایش انسانی بیشتر می باشد چرا که در ببین بچه های انسانی این رشته یک رشته ی معتبر و عالی به شمار می رود. در رشته ی انسانی پذیرش رشته ی روان شناسی بسیار سخت از سایر رشته ها می باشد چرا که در جمله ی قبل دلیل آن گفته شد اما از گروه آزمایش تجربی و ریاضی فیزیک پذیرش در این رشته بسیار آسان تر می باشد.

معمولا پذیرش در دانشگاه های علمی کاربردی و مراکز مربوطه صرفا بر اساس سوابق تحصیلی شما نیز تعیین می شود. پس از انتخاب رشته ی روانشناسی در دانشگاه مورد نظر و گرفتن قبولی در همین رشته می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه مربوطه و مطلع شدن از مقدار شهریه های ثابت و متغییر هر ترم می توانید ثبت نام خود را انجام داده و اقدام به انتخاب واحد فرمایید. در این مرحله نیز مانند مراحل قبل حتما دقت لازمه را به کار ببرید تا کار هایتان بدون هیچ مشکلی حل شود و کارت دانشجویی خود را بتوانید دریافت نمایید.

معرفی رشته ی روانشناسی

تا حدود ۸۰ سال پیش در سراسر جهان، رشته ی روانشناسی را رشته ای تلقی می کردند که با مطالعه ی روح و روان افراد سر و کار دارد. آنها نیز روانشناس را فردی می دانستند که رویداد های ذهنی و درونی انسان را مانند خاطرات، احساسات و… مطالعه می کند. اما پس از پیشرفت سریع و روز افزون علم  شروع به مشاهده و مطالعه ی رفتار موجودات کردند. رشته ی روانشناسی نیز چهار گرایش اعم از بالینی، آموزش کودکان استثنایی، صنعتی و سازمانی و عمومی دارد. امروزه نیز این رشته و زمینه های آن به طور گسترده ای پیش رفت نموده است و نیاز جامعه به یک روانشناس و  یک مشاوره ی عالی در زمینه های مختلف بیش تر شده است.

موقعیت شغلی یک روانشناس در ایران

با بیش تر شدن مشکلات و مسائل مختلف در زمینه های مختلف در این جامعه و پیچیده تر شدن آن ها، نیاز به یک روانشناس در این جامعه بسیار زیاد است. این به این معناست که موقعیت های شغلی فراوانی برای یک فردی که در گرایش های مختلف روانشناسی اقدام به تحصیل نموده است فراوان می باشد و فرد مورد نظر نیز می تواند پس از تکمیل تحصیلات خود در دانشگاه و گذراندن دوره های کار آموزی شروع به کار نماید. چون کشور ما یک کشور در حال توسعه می باشد بدون حضور روانشناس و بدون بهره گیری از شاخه های مختلف روان شناسی نمی تواند توسعه ی همه جانبه داشته باشد. پس در نتیجه حضور روانشناس در جامعه ی امروزه بسیار ضروری می باشد.

مقایسه ی یک روانشناس و یک روان پزشک در حال حاضر

یک روان پزشک و یک روان شناس تفاوت های بسیاری با یک دیگر دارند. رشته ی روان پزشکی از رشته ی روانشناسی بسیار بالاتر است چرا که یک دانشجوی روان پزشک بایستی یک سری دوره های پزشکی را نیز بگذراند زیرا محدوده ی شغلی او بیش تر به درمان بیماران روانی و روان پریشی ختم می گردد. از نظر درآمد، در آمد یک روان پزشک از یک روان شناس نیز بیش تر است و پذیرش این رشته در دانشگاه های مربوطه نیز بسیار سخت تر است از پذیرش رشته ی روانشناسی. یک روانشناس در حقیقت یک راهنماست اما یک روان پزشک مانند پزشک می تواند کارش را انجام بدهد.

 

مرکز مشاوره تحصیلی مالیم گروه

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

با شماره تلفن مرکز مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

با  مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل فرمایید

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی تحصیلی مالیم از طریق تلفن ثابت

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹