خانه / بدون کنکور / رشته روانشناسی بدون کنکور در اصفهان

رشته روانشناسی بدون کنکور در اصفهان

رشته روانشناسی بدون کنکور در اصفهان

رشته روانشناسی بدون کنکور در اصفهان :

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد – رشته روانشناسی بدون کنکور آزاد – رشته روانشناسی بدون کنکور – تحصیل در رشته روانشناسی بدون کنکور

برای دریافت مشاوره تحصیلی با برترین مشاوران ما تماس خاصل فرمایید.

اگر به مشاور تحصیلی برای مشورت درباره ادامه تحصیل مراجعه کرده باشید، حتما یکی از رشته هایی که به شما پیشنهاد می دهد رشته های روانشناسی خواهد بود. رشته روانشناسی و گرایش های وابسته به آن در ایران و کشور های بسیار پیشرفته تر نیز مورد استقبال فراوان قرار دارد و در سر تاسر دنیا دانشگاه های زیادی نیز وجود دارند که این رشته ها را تدریس می کنند. اما اگر دوست دارید بیش تر با روانشناسی و زیر شاخه های آن آشنا شوید، حتما ادامه مطالب را دنبال کنید.

رشته روانشناسی به چه معناست

برخی از افراد پژوهشگر و محقق برای روانشناسی تعریفی کلی ارائه می دهند تا به هدف کلی تمامی مشاوران و روانشناسان آگاهی پیدا کنیم. روانشناسی یعنی اطلاع و آگاهی از میزان سلامتی روحی و روانی انسان و همین طور روانشناسان  به درک پیرامون انسان به خود انسان ها کمک می کنند و در خود شناسی نیز نقش زیادی ایفا می کنند.

رشته های روانشناسی و بازار کار آن ها

امروزه با وجود تمام پیشرفت هایی که علم داشته است اما هنوز انسان ها خلا های زیادی در درون خود احساس می کنند که سبب شده هنوز انسان های زیادی به گفت و گو و حل مشکل توسط روانشناس و مشاور پیدا کنند. این موضوع باعث شده که در جامعه روانشناسان و مشاوران دارای بازار کار خوبی شوند و حضور آن ها برای جامعه لازم و ضروری شده است. یکی از دلایلی که موجب شده است روانشناسی و گرایش های آن متقاضیان زیادی داشته باشد، وجود بازار کار مناسب و نسبتا زیادی است که به آن اشاره شده است.

رشته های روانشناسی

روانشناسی دارای زیر شاخه های زیادی است که بعضی از دانشمندان با توجه به تحقیقاتی که انجام داده اند، برای روانشناسی بیش تر از ۵۰ گرایش تعیین کرده اند. اما همه ی این گرایش های نو پایه، وارد رشته های دانشگاهی نشده اند. با این وجود هنوز برای روانشناسی گرایش های زیادی وجود دارد. مشاوره خانواده، روانشناسی کودکان استثنایی، روانشناسی بالینی، مددکاری، مشاوره کودک، زیست روانشناسی، روان پزشکی، مددکاری بالینی، مشاوره تحصیلی، روانشناسی عمومی برخی از رایج ترین گرایش های روانشناسی هستند که به راحتی در انواعی از دانشگاه های ایران یافت می شوند.

درآمد رشته های روانشناسی

همان طور که به گفته شد برای رشته های روانشناسی بازار کار مناسبی وجود دارد اما این را باید بدانید که در ابتدای کار شاید از درآمد خوبی برخوردار نباشید. اما با به دست آوردن تجربه و گذشت زمان وضعیت شغلی بهتری پیدا می کنید. خوب است بدانید که کسانی که در رشته های روانشناسی درس خوانده اند می توانند در کلینیک های درمانی، بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز روانی، مدارس، مهد کودک ها مشغول به کار شوند.

قبولی در دانشگاه برای رشته های روانشناسی

با توجه به مطلبی که خوانده اید اگر ترغیب به ادامه تحصیل در این رشته شده اید، این را بدانید که دانشگاه های زیادی هستند که برای ادامه تحصیل در رشته های روانشناسی آماده ی پذیرش دانشجو هستند. دانشگاه های موجود در ایران به دو دسته بدون کنکور و با کنکور تقسیم می شوند که در ادامه با دانشگاه های بدون کنکور بیش تر آشنا می شوید.

دانشگاه های بدون کنکور

دانشگاه های بدون کنکور نیز طرفداران زیادی برای خود دارد و همین طور تعداد این دانشگاه ها نیز رو به افزایش است، این باعث شده افراد زیادی در این دانشگاه ها درس بخوانند. دانشگاه های آزاد، پیام نور و علمی و کاربردی از دانشگاه های بدون کنکور هستند که بیش تر گرایش های روانشناسی را دارند و شما آن ها را تا مقطع دکترا می توانید در این دانشگاه ها ادامه دهید.

 

مرکز مشاوره تحصیلی مالیم گروه

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

با شماره تلفن مرکز مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

با  مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل فرمایید

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی تحصیلی مالیم از طریق تلفن ثابت

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹