خانه / بدون کنکور / رشته روانشناسی بدون کنکور قزوین

رشته روانشناسی بدون کنکور قزوین

رشته روانشناسی بدون کنکور قزوین

رشته روانشناسی بدون کنکور قزوین :

شهریه رشته روانشناسی بدون کنکور – رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد – رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد – رشته روانشناسی بدون کنکور

برای دریافت مشاوراه با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

معمولا بیش تر رشته ها پذیرش ها بدون کنکور را دارند. شاید این پذیرش ها در شهر های بزرگی هم چون تهران امکان داشته باشد اتفاق نیفتد در آن دانشگاه مورد نظر ولی در شهرستان ها و یا شهر های دیگر این پذیرش های بدون کنکور در هر رشته ای که بخواهید اتفاق می افتد. در گذشته اصلا همچین موردی وجود نداشته و یا اگرهم داشته بسیار کم بود و پذیرش دانشگاه ها بیش تر از روی آزمون سراسری اتفاق می افتاده است.

اما در سال های اخیر ورود به دانشگاه ها در هر رشته ای برای دانشجویان متقاضی بسیار است و هر فردی می تواند تحصیلات عالیه ی دانشگاهی حتی بدون اینکه در آزمون سراسری شرکت نماید را داشته باشد. حال تنها تفاوت در دوره ی مربوطه در دانشگاه ها مختلف می باشد. الان دوره زمانه به گونای است که هر فردی حداقل یک لیسانس را  در یک رشته ای را دارد حال چه کارمند بوده باشد و یا چه بی کار.

رشته روانشناسی بدون کنکور

دروس رشته ی روانشناسی و واحد های دانشگاهی این رشته جدا از واحد های عمومی به دو صورت است : اول ان که در این رشته یک سری واحد های اصلی می باشد که دانشجو باید حتما آن واحد ها را در طول تحصیل خود بگذراند و ان ها را پاس نماید. دوم آن که واحد هایی است که خود دانشگاه به عهده ی دانشجو می گذارد و این تصمیم گیری دیگر به عهده ی خود دانشجو است که اگر میخواهد این واحد ها را بردارد و اگر نمی خواهد مشکلی پیش نمی آید.

این واحد ها در طول دوره ی تحصیل اختیاری و به عهده ی خود دانشجو می باشد. این قوانین معمولا برای هر رشته ی دیگری نیز صادق است. در رشته ی روانشناسی اکثر دروس و یا همه آن حفظی بوده و دانشجوی مربوطه باید در زمینه حفظ مطالب دشوار و یا با حجم بالا استعداد لازم را داشته باشد تا در درسر نیفتد.

شرایط انتقالی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر

معمولا گرفتن انتقالی بسیار دشوار می باشد و معمولا آن قدر شرایط خاصی را دارد که اکثر مشاور ها حین انتخاب رشته در شهرستان های دور مورد انتقالی را کنار می گذارند. انتقالی گرفتن از دانشگاه پایین تر به دانشگاه بالا تر تا حدودی غیر ممکن است اما اگر دانشجویی بخواهد از شرایط انتقالی به علت راحتی در رفت و امد و یا دلایل دیگر استفاده نماید باید از دانشگاه بالاتر به دانشگاه پایین تر در همان رشته انتقالی بگیرد و به دانشگاه مورد نظر خود منتقل شود.

در بین شرایط انتقالی یکی از شرایط آن معدل بالا در ترم های اولیه است. اگر یک دانشجو دانشجویی ممتاز باشد در حین گرفتن انتقالی خود راحت تر می تواند اقدام نماید و انتقالی خود را از دانشگاه مبدا به مقصد بگیرد. انتقالی شرایط ویژه ی دیگری هم دارد که شما می توانید با مطالعه از منابع مختلف و یا مشورت با یک مشاور تحصیلی خوب به آن شرایط دست یابید.

شرایط تغییر رشته

معمولا تغییر رشته نیز شرایط ویژه ی خود را دارد و اگر دانشجوی مربوطه بخواهد رشته ی خود را در همان دانشگاه تغییر دهد باید مراحل بسیاری را بگذارند. در برخی دانشگاه ها شرایط تغییر رشته راحت تر است و در برخی دیگر از دانشگاه ها شرایط تغییر رشته بسیار دشوار می باشد. شما هنگام ثبت نام در رشته ی مورد نظر خود باید اول از خودتان مطمئن شوید که ایا واقعا به رشته ی خود علاقه مند هستید و یا نه. اگر چاره جز انتخاب همان رشته نداشتید می توانید منتظر اعلام نتایج رشته ها صرفا بر اساس سوابق بمانید.

 

مرکز مشاوره تحصیلی مالیم گروه

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

با شماره تلفن مرکز مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

با  مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل فرمایید

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی تحصیلی مالیم از طریق تلفن ثابت

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹