خانه / بدون کنکور / رشته روانشناسی کودک بدون کنکور

رشته روانشناسی کودک بدون کنکور

رشته روانشناسی کودک بدون کنکور

رشته روانشناسی کودک بدون کنکور :

کارشناسی رشته روانشناسی بدون کنکور – رشته روانشناسی بدون کنکور کرمانشاه – رشته روانشناسی بدون کنکور کرج – رشته روانشناسی بدون کنکور قزوین

برای دریافت مشاوره تحصیلی درزمینه رشته های بدون کنکور با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

روانشناسی یکی از ۱۰ رشته های مهم و پرطرفدار با بازار کار بالا در جهان است و همه افراد به طور کم و بیش به این رشته و موضوعات آن و روش کار آن علاقه مند هستند که این موضوعات باعث شده رشته روانشناسی یکی از بهترین رشته ها برای ادامه تحصیل بدون کنکور بشود و شما با انتخاب این رشته بتوانید آینده خود را تضمین کنید.

روانشناسی علم مطالعه رفتار، افکار، عقاید و تجذیه و تحلیل آنها است. روانشناسی ابتدا نیاز های مادی و جسمانی شما را در نظر گرفته و در کنار آن به حل مشکلات و مسائل روحی و روانی شما می پردازد.

درک روانشناسی 

شما برای درک بهتر روانشناسی کودک باید ابتدا خود رشته روانشناسی و بعد تیتر هایی از گرایش های دیگر آن را بشناسید. رشته روانشناسی یک رشته خام و کلی نیست و با موضوعات دیگر از قبیل زیست شناسی، انسان شناسی، مردم شناسی، جامع شناسی و … ارتباط کاملا تنگاتنگ و زیادی دارد. برخی از رشته های روانشناسی به طور کامل در تمامی سطح جهان جا افتاده اند و دارای مدارک معتبر جهانی می باشند از جمله آن روانشناسی کودک است.

گرایش های مهم رشته روانشناسی

_ آموزش کودکان استثنایی

_ روانشناسی بالینی

_ روانشناسی تربیتی

_ روانشناسی سلامت

_ روانشناسی اجتماعی

و …

روانشناسی کودک

رشته روانشناسی در ایران از زمان ابن سینا و رازی در حال تدریس و پردازش است اما رشته روانشناس کودک نیز که زیر شاخه ای از مجموعه روانشناسی است  از سال ۸۴ به این مجموعه اضافه شده وچون به ناهنجاری کودکان و نوجوانان می پردازد  طرفدار بیشتری را به نسبت گرایش های  دیگر این مجموعه به خود جذب کرده است . در واقع می توان گفت روانشناسی  کودک بیشترین در آمد را از بین بقیه گرایش های روانشناسی دارد  .

در روانشناسی کودکان به طور واضح معلوم است که شما با کودکان و ناهنجاری و مشکلات آنها سرو کار دارید و در اصل کار شما درمان بیماری ها و مشکلات کودکان است ولی علاوه بر آن شما میتوانید در کنار کار با کودکان با بقیه گروه های سنی نیز کار کنید و یا کار های آموزشی کودکان را در موسسه های مختلف برعهده بگیرید حتی میتوانید بر موسسه ها و پروژه های تحقیقاتی نیز فعالیت کنید .

آینده شغلی روانشناسی کودک

همونطور که گفته شد روانشناسی کودک داراری طرفدار های زیادی در بین دیگر گرایش های روانشناسی دارد که این امر بازارکار پر رونقی را برای این گرایش ایجاد کرده است که این بازار کار این رشته غالبا به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شود.

بازار کار مستقیم

بازار کار مستقیم این رشته در واقع مربوط به همان دروس و کتاب هایی است که مطالعه کرده اید که شامل : استاد دانشگاه ، پژوهشگر ، روانشناس کودک و معلم کودکان خاص و …

بازار کار غیر مستقیم

اما بازار کار غیر مستقیم رشته روانشناسی کودک با تسلط کامل بر این رشته و تسلط بر برخی دیگر مطالب مربوطه بدست می آید برای مثال مدیر یا کارشناس آموزش، مدیر مهد کودک، مربی مهد کودک، نویسنده کتاب کودکان، سر دبیر، مدیر روابط عمومی و…

کلام آخر

و در آخر نکته مهم دیگر این است که شما در رشته روانشناسی بر خلاف تفکر همگان نیازمند ریاضی و آمار بسیار قوی هستید زیرا یکی از دروس مهم و کاربردی ک مورد نیاز رشته روانشناسی هست همچنین شما باید زبان انگلیسی را به طور کامل و جامع فرا بگیرید زیرا اکثر کتاب های مهم و معتبر این رشته به زبان انگلیسی است و کتاب های کمی از این رشته ترجمه شده اند که این موضوع به پیشرفت بسیار شما در این رشته کمک می کند .

مرکز مشاوره تحصیلی مالیم گروه

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

با شماره تلفن مرکز مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

با  مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل فرمایید

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی تحصیلی مالیم از طریق تلفن ثابت

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹