خانه / بدون کنکور / رشته روان شناسی بدون کنکور در تهران

رشته روان شناسی بدون کنکور در تهران

رشته روان شناسی بدون کنکور در تهران

رشته روان شناسی بدون کنکور در تهران :

رشته روانشناسی کودک بدون کنکور – کارشناسی رشته روانشناسی بدون کنکور – رشته روانشناسی بدون کنکور کرمانشاه – رشته روانشناسی بدون کنکور کرج

برای دریافت مشاوره تحصیلی درزمینه رشته های بدون کنکور با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

روانشناسی یکی از رشته هایی است که اکثر افراد به آن علاقه دارند زیرا اکثرا مشورت کردن و مشاوره دادن و نشان دادن راه کار هارا به افراد دوست دارند . روانشناسی جز ۵  رشته پر طرفدار در جایگاه جهانی است باتوجه به اینکه در جامعه امروزه نیاز به مشاوره و روانشناس افزایش یافته روانشناسی یکی از شغل هایی شده است که نیاز جامعه امروزه است. روانشناسی باعث درک رفتار انسان ها و تفکرات آنها می شود حتی اگر رشته را برای شغل و باز کار آن نخوانده باشیم میتوان زندگی و رفتار خود را اصولی بسازیم و شخصیت خود و اطرافیان خود را بسازیم .

تعرف علمی روانشناسی

روانشناسی علم مطالعه رفتار افکار و اندیشه های موجود در ذهن افراد است و از آنجا که تفکرات افراد پایه و اساس رفتار و شخصیت آنها است برای شناخت دقیق رفتار و شخصیت افراد باید تفکرات آنها را بشناسیم. آغاز روانشناسی به اوایل قرن ۱۸ مربوط می شود و به طور اصولس روانشناسی از یونان سرچشمه گرفته است و ابتدا آنها بودند که به مسائل ماورا طبیعه و روحی پرداختند ولی به صورت نظریه و فرضیه بوده و به طوریکه یک رشته جدا باشد به آن چرداخته نمی شد .

روانشناس کیست ؟

روانشناس فردی است که رفتار ، افکار و شخصیت فرد مقابل خود را به صورت حرفه ای مورد بررسی قرار می دهد و فرد را مورد تجذیه و تحلیل قرار می دهد و در برخورد با مسائل و مشکلات آن را به صورتی متفاوت تر از افراد دیگر می بیند و به حل آن می پردازد . کار روانشناسان به صورت ابتدایی می توان گفت مشاوره و کمک به افراد در کنترل احساساتشان است و همچنین ارائه راه حل های حرفه ای برای مشکلات افراد است .

مهرت هایی که یک روانشناس به آن نیاز دارد

روانشناس باید آدمی راستگو صادق باشد . باید توانایی صحبت با اعتماد به نفس را داشته باشد و گشاده رو باشد همچنین باید شنونده خوب و رازداری باشد و درک درستی از صحبت های افراد بدون قضاوت را داشته باشد تا مراجع کننده بتواند بدون استرس و نگرانی به روانشاس اعتماد کند و مشکلاتش را به طور کامل به او بگوید همچنین باید بتواند حالات نگاه خود را در مواجعه با مشکلات افراد کنترل کند و دلسوزانه به افراد نگاه نکند تا آنها معذب نشوند و راحت به او مراجعه کنند .  همچنین باید آدمی صبور باشد و به کمک کردن به اسنان ها علاقه مند باشد. باید انعطاف پذیر باشد و مهارت های تصمیم و حل مشکلات و تفکیک و بررسی آنها را داشته باشد .

گرایش های کارشناسی ارشد رشته روانشناسی

روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد ۷ گرایش دارد:

_ روانشناسی بالینی

_ روانشناسی عمومی

_ روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

_ روان سنجی

_روانشناسی تربیتی

_ روان شناسی اسلامی

_ روانشناسی صنعتی و سازمانی

بازار کار روانشناسی

امروزه به دلیل پیچیده شدن جوامع و مشکلات دیگر رفع مشکلات در همه جنبه ها به تنهایی و بدون داشتن دانش کافی امکان پذیر نیست و حتما باید از کسی کمک بگیریم که آگاه تر از ما باشد این موضوع باعث شده بازار کار رشته روانشناسی بسیار گیترده بشه و فرصت های شغلی زیادی را برای روانشناسان فراهم کرده است . همچنین روانشناسی اینده بسیار روشنی را در زندگی ما دارد و چون کشور ما یک کشور در حال توسعه است آینده شغلی خوبی را برای روانشناسان به دنبال دارد . البته در حال حاضر فارق التحصیلان این رشته بیشتر به آموزش و پرورش و موسسه های تربیتی و کانون های پرورش فکری جذب می شوند اما آینده ای بسیار روشن در انتظار فارق التحصیلان رشته روانشناسی است

مرکز مشاوره تحصیلی مالیم گروه

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

با شماره تلفن مرکز مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

با  مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل فرمایید

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی تحصیلی مالیم از طریق تلفن ثابت

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹