خانه / بدون کنکور / رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور

رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور

رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور

رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور : رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور را فقط افرادی می توانند آن را انتخاب کنند که دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی آن ها یکی از رشته های شاخه ی نظری اعم از ریاضی فیزیک، تجربی و علوم انسانی باشد. بعضی از شهر ها، رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور را برای دواطلبان مرد، در مقطع کاردانی ثبت نام می کند.

برای مشاهده صفحه اعلام نتایج چند برابر ظرفیت رشته های فوریت پزشکی کلیک کنید.

دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه های علمی کاربردی هر ساله در رشته های فوریت های پزشکی و دیگر شاخه های پزشکی اقدام به جذب دانشجو بدون کنکور می کنند، شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی و به صورت نیمه متمرکز صورت میگیرد و شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی با شرط معدل می باشد.

دوره های کاردانی رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور در چابهار، مجتمع آموزش عالی فقط ویژه ی آقایان برگزار می شود. داوطلبان باید بومی یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان باشند(معیار بومی بودن یعنی داوطلب زادگاهش در همان شهرستان باشد و دو سال آخر دبیرستان و پیش دانشگاهی را در آنجا تحصیل کرده باشد).

معرفی رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور

افرادی که در رشته فوریت های پزشکی مشغول به فعالیت هستند، وظیفه ی آن ها امداد و نجات به مصدومانی است که بر اساس تصادف یا سانحه، منجر به آسیب جدی شدند و خدمات و کمک های اولیه را تا قبل از رسیدن مصدومان به نزدیک ترین بیمارستان، ارائه می دهند. داوطلبان متقاضی این رشته باید توجه داشته باشند که همیشه باید در هر شرایطی مانند: کوه، دریا، زلزله، بهمن و هر بلای طبیعی آمادگی روحی و جسمی کافی را داشته باشند.

دانشجویان رشته فوریت های پزشکی باید هم آزمون علمی این رشته را بدهند و هم در آزمون عملی شرکت نمایند و در صورت داشتن سلامت روحی مثل ایثار و گذشت و اعتماد به نفس و هم داشتن سلامت جسمی مثل عدم ابتلا به بیماری های مزمن و صعب العلاج می توانند وارد این رشته شوند.

برای کسب از اطلاعات در مورد رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور بصورت تلفنی از مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای

ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای

ثبت نام بدون کنکور رشته های فنی حرفه ای ثبت نام بدون کنکور رشته های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *