خانه / بدون کنکور / رشته های معماری بدون کنکور

رشته های معماری بدون کنکور

رشته های معماری بدون کنکور

رشته های معماری بدون کنکور : اگر قصد ادامه تحصیل گرفته اید و به دنبال رشته ای خوب برای تحصیل در آن هستید، ما شما را با رشته های معماری که طرفدران زیادی با خود دارد آشنا می کنیم. رشته های معماری طرفداران زیادی را دارد و دانشگاه های زیادی هستند در ایران که آن را نیز تدریس کنند. معمولا افرادی که به رشته های معماری در دانشگاه وارد می شوند، در دبیرستان رشته ریاضی را خوانده اند یا این که در هنرستان تحصیل کرده اند.

کسانی که در این رشته ها درس خوانده اند یا این که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند دارای ویژگی هایی مانند خلاقیت زیاد و طراحی و نقشه کشی قوی هستند و همین طور در درس ریاضی قوی هستند. در ادامه با دانشگاه هایی که این رشته را دارند، آشنا می شویم.

رشته های معماری

معماری نیز مانند هر رشته دیگری دارای گرایش ها و زیر شاخه های گسترده و متنوعی است. بعضی از گرایش های آن عبارت اند از نقشه کشی، معماری روستایی، معماری مدرن و سنتی، معماری شهری و رشته های دیگر. درباره این رشته باید بدانید که دارای بازار کار زیادی است اما بیش تر افراد در بخش خصوصی با مدرک این رشته کار می کنند.

دانشگاه های بدون کنکور که رشته های معماری را دارند

دانشگاه ها از نظر دارا بودن آزمون ورودی به دو دسته تقسیم می شوند. دسته ای که با کنکور دانشجو می گیرند و دسته ای دیگر که بدون کنکور دانشجو می پذیرند. اگر نمی خواهید کنکور دهید، دانشگاه های بدون کنکور برای شما مناسب هستند. دانشکده هنر و معماری در دانشگاه های آزاد و دانشگاه های علمی کاربردی نمونه ای از دانشگاه های بدون کنکور هستند. البته در بعضی از این دانشگاه ها همه ی رشته های معماری تدریس نمی شود و درباره این موضوع باید تحقیق کنید.

 

مرکز مشاوره تحصیلی مالیم گروه

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

با شماره تلفن مرکز مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی تحصیلی مالیم از طریق تلفن ثابت

با  مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل فرمایید

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹