خانه / بدون کنکور / رشته های پزشکی بدون کنکور

رشته های پزشکی بدون کنکور

رشته های پزشکی بدون کنکور

رشته های پزشکی بدون کنکور کدام است؟ رشته های پزشکی بدون کنکور در کدام دانشگاه های کشور تدریس می شوند؟ برای اطلاع از لیست رشته های پزشکی بدون کنکور با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

رشته های گروه پزشکی به دلیل موقعیت اجتماعی و میزان درآمد از اهمیت بالایی در میان داوطلبان و متقاضیان تحصیل در دانشگاه برخوردار است به طوری که هرساله تعداد بسیار زیادی از جوانان برای قبولی در رشته های پزشکی با یکدیگر رقابت می کنند.

برای دریافت مشاوره تحصیلی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

در این میان به دلیل سختی امتحان کنکور تعدادی از متقاضیان به دنبال ثبت نام و قبولی به صورت بدون کنکور در رشته های پزشکی می باشند.

لیست رشته های پزشکی بدون کنکور

باید بگوییم که تعدادی از رشته های پیراپزشکی در مقطع کاردانی به صورت ناپیوسته به شکل بدون کنکور ارائه می شوند ولی رشته های پزشکی به صورت بدون کنکور در هیچ دانشگاهی ارائه نمی شود و قبولی در این رشته مشروط به شرکت در کنکور و کسب تراز و رتبه مورد نظر برای این رشته هاست.

شرایط رشته های پزشکی بدون کنکور

شرایط پذیرش بدون کنکور رشته های پزشکی به شکل خاصی می باشد.شیوه پذیرش در این رشته ها به صورت نیمه متمرکز است.یعنی متقاضی برای قبولی در دانشگاه می بایست در آزمون مصاحبه شرکت کند که جواب و نتیجه مصاحبه متعاقبا بعد از طی کردن مراحل از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود.کسانی که در این دوره موفق به کسب جواز تحصیل شده اند باید تعهد خدمت خود را ارائه دهند.

رشته های مقطع کاردانی علوم پزشکی

رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در سال های قبل از تنوع بالایی در ارائه رشته ها برخوردار بوده است به طوریکه در رشته های گروه علوم انسانی نظیر حقوق،مدیریت،روانشناسی و… و رشته های مهندسی نظیر عمران،مهندسی نفت،شیمی و… در رشته های هنر و… به صورت بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو کرده است.

ولی در رشته های پیراپزشکی نظیر مامایی،پرستاری،اتاق عمل و… و رشته های پزشکی نظیر پزشکی،داروسازی و… که از استقبال بسیار زیاد جوانان و متقاضیان تحصیل در دانشگاه برخوردار است به صورت با کنکور و کسب تراز مورد نظر در کنکور سراسری اقدام به پذیرش و جذب دانشجو می کند.

رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی در رشته هایی نظیر تجهیزات فنی اتاق عمل،تجهیزات فنی آزمایشگاه ،تجهیزات آزمایشگاهی پزشکی به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می کند.البته این پذیرش مشروط به کیفیت معدل و داشتن مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد.

برای کسب اطلاعات دقیق و مشاوره تحصیلی تلفنی در مورد مدارک ثبت نام رشته های پزشکی بدون کنکور با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹