خانه / بدون کنکور / رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد سبزوار

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد سبزوار

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد سبزوار

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد سبزوار : در رشته ی روان شناسی نیز مانند تمام رشته های دیگر پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی برای دانشجویان متقاضی در دانشگاه های مختلف و دوره های مربوطه موجود است. شما می توانید برای کسب اطلاعات مربوطه به سایت های ذی ربط مراجعه کرده و پس از تکمیل اطلاعات  نسبت به انتخاب رشته ی خود اقدامات لازم را انجام دهید.

وضعیت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در رشته ی روان شناسی

در دوره ی کارشناسی ارشد ۴ شاخه ی بالینی، عمومی، تربیتی و استثنایی وجود دارد که همین ۴ گرایش هم در دوره ی دکترا نیز تدریس می شوند. در این میان روان شناسی بالینی خدمات تشخیص و درمان را به افرادی که دچار رفتار های نا به هنجار مانند افسرگی، اضطراب، وسواس، پرخاشگری و… هستند ارائه می دهند. این خدمات نیز در سه زمینه ی تشخیص و درمان و همچنین پیشنهاد روش هایی برای پیشگیری ناهنجاری های رفتاری ارائه می شود.

در حوزه ی روان شناسی سازمانی و صنعتی نیز یافته های روان شناسی را در تمام محیط های کاری به کار می برد. یعنی بیش تر در این موضوعات که محیط چگونه باشد تا بازدهی و کارایی بالا برود و یا چه متغییرهایی در ارتباط بین کارگر و کارفرما مؤثر است و چه عواملی باعث عدم تفاهم بین کارگر و کارفرما نیز می شود، روان شناسی صورت می گیرد.  روان شناسی عمومی نیز به مطالعه ی کلیات روان شناسی می پردازد. روان شناسی استثنایی نیز در رابطه با کودکان استثناعی یعنی تیز هوشان و یا معلولین جسمی صورت می پذیرد.

توانایی های لازمه ی این رشته

فرد متقاضی این رشته باید به خوبی بتواند تمام عقاید و رفتار های دیگران را به خوبی درک نموده و متناسب با هر شخص به او مشاوره ی روان شناسی را ارائه دهد. این کار بسیار حیاتی و پر اهمیت در رابطه با موضوع روان شناسی می باشد.

 

مرکز مشاوره تحصیلی مالیم گروه

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

با شماره تلفن مرکز مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی تحصیلی مالیم از طریق تلفن ثابت

با  مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل فرمایید

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹