خانه / بدون کنکور / رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد مشهد

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد مشهد

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد مشهد

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد مشهد :

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج – رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد – رشته روانشناسی بدون کنکور – تحصیل در رشته روانشناسی بدون کنکور

برای دریافت مشاوره تحصیلی با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

اگر هنوز برای ادامه تحصیل خود در دانشگاه رشته ای را انتخاب نکرده اید، یکی از رشته هایی که طرفداران زیادی برای خودش دارد و حتما افرادی تحصیل در آن ها را به شما پیشنهاد می دهند، رشته های روانشناسی است. این رشته در سراسر دنیا متقاضیان زیادی دارد و هر فرد به راحتی در دانشگاه ها می تواند این رشته ها را پیدا کند. برای این که اطلاعات بیش تری از روانشناسی و گرایش های آن دست پیدا کنید، حتما با ما همراه باشید.

تعریف رشته روانشناسی

روانشناسی یعنی درک و آگاهی از وضعیت غیر جسمی و روانی انسان. افراد تحصیل کرده در این رشته ها که در این رشته ها به کار مشغولند به خود شناسی  و درک و آگاهی از محیط اطراف انسان کمک می کنند. این تعریف کلی را محققان برای روانشناسی گفته اند. در گذشته های دور به روانشناسی و رشته های آن توجه بسیار کم تری می شد اما با گذر زمان و پیشرفت علم و فناوری این رشته ها و افراد مشغول به کار در این رشته ها نیز مورد توجه بیش تری قرار گرفتند و در جامعه برای آن ها ارزش بیش تری قائل شدند چرا که افراد در جامعه به مشاوره ها نیاز بیش تری پیدا کردند.

گرایش های رشته روانشناسی

روانشناسی دارای گرایش های گسترده، متنوع و زیادی است که با نمونه هایی از معروف ترین و رایج ترین گرایش های آن آشنا می شویم. روانشناسی بالینی، روانشناسی سازمانی صنعتی، روانشناسی عمومی، مددکاری، مشاوره خانواده، روان پزشکی، مشاوره کودک، مددکاری بالینی، مشاوره تحصیلی و روانشناسی کودکان استثنایی از زیر شاخه های رایج برای  روانشناسی هستند. اما دانشمندان و پژوهشگران برای روانشناسی، بیش از ۵۰ گرایش تعیین کرده اند. این گرایش های جدید به دلیل ارتباطات بین رشته ای به وجود آمده اند مانند ارتباط روانشناسی با زیست که رشته زیست روانشناسی را به وجود آورده است. متاسفانه همه ی این گرایش های نوپایه، هنوز وارد رشته های دانشگاهی نشده اند و مدرکی برای آن ها ارائه نمی شود. در آینده ای نزدیک مطمئنا این رشته ها وارد دانشگاه نیز می شوند.

بازار کار برای رشته های روانشناسی

یکی دیگر از دلایلی که موجب شده برای این رشته طرفداران زیادی وجود داشته باشد، بازار کار فراوان و مناسبی است که برایش وجود دارد. شما با اخذ مدرک دانشگاهی از این رشته ها می توانید در کلینیک های درمانی، مراکز روانی، درمانگاه ها، بیمارستان ها، مهد کودک ها و مدارس مشغول به کار شوید و درآمد کسب کنید. برای روانشناسی و گرایش های آن همیشه شغل های مناسبی وجود دارد شاید در ابتدا از درآمد زیادی برخوردار نباشید اما بعد از کسب تجربه مطمئنا درآمد بیش تری نیز نصیبتان خواهد شد.

دانشگاه ها و روانشناسی

اگر پس از تحقیق و مطالعه به دنبال دانشگاه هایی برای تحصیل در رشته های روانشناسی هستید، حتما ادامه را دنبال کنید. برای این که در دانشگاه های دولتی و سراسری درس بخوانید باید در آزمون کنکور رتبه های خوبی کسب کنید اما اگر در کنکور شرکت نکرده اید باید در دانشگاه های بدون کنکور درس بخوانید.

دانشگاه های بدون کنکور

دانشگاه های بدون کنکور نیز متقاضیان زیادی برای خود دارند و افراد زیادی هستند که سالانه در این دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند. دانشگاه های بدون کنکور که نیاز به آزمون ورودی ندارند، انواع مختلفی دارند. دانشگاه های آزاد، پیام نور و علمی و کاربردی از دانشگاه های بدون کنکور در ایران هستند. شما در این دانشگاه ها نیز می توانید مانند دانشگاه های سراسری تحصیلات خود را تا مقطع دکترا ادامه دهید. همچنین این دانشگاه ها معمولا بیش تر رشته های روانشناسی را دارا هستند.

 

مرکز مشاوره تحصیلی مالیم گروه

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

با شماره تلفن مرکز مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

با  مرکز مشاوره تحصیلی تماس حاصل فرمایید

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی تحصیلی مالیم از طریق تلفن ثابت

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹