خانه / مشاوره تحصیلی / روشهای کاهش استرس قبل از کنکور

روشهای کاهش استرس قبل از کنکور

روشهای کاهش استرس قبل از کنکور

روشهای کاهش استرس قبل از کنکور : برای کاهش استرس قبل کنکور می بایست  نکاتی را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید کارایی ذهن و مغز خود را افزایش دهید . از جمله مواردی که می توانیم پیشنهاد دهیم این است که برنامه ی غذایی متفاوتی برای خود داشته باشید ، یعنی در روزهای آخر غذاهایی را بخورید که برای بهبود کارکرد بدن و مغز شما موثرند ، البته این مسئله نباید به نحوی باشد که باعث بیماری یا آسیب رساندن به بدن شما شود .

برای رفع استرس کنکور چکار کنیم با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس بگیرید

مسئله ی دیگری که باید بسیار به آن توجه نمایید این است که باید در روزهای آخر باید خوب بخوابید تا به بیان ساده ریکاوری انجام داده باشید . این نکته را باید بدانید که روزهای آخر دیگر نباید صرف درس خواندن شود ، زیرا شما تمام تلاش خود را در روزهای قبل انجام داده اید و مرور کردن درس ها امکان دارد بیشتر باعث استرس شما شود و حتی امکان دارد نتیجه یعکس در بر داشته باشد .

روش های کنترل استرس قبل کنکور

از جمله مشاوره برای استرس قبل از کنکور که بسیار پیشنهاد می شود این است که سعی نمایید روزهای پایانی را به استراحت و تفریح بپردازید ، مطالعه و درس خواندن بسیار در طول سال ممکن است باعث شده باشد که شما زمانی را برای تفریح یا استراحت نداشته باشید ، به همین دلیل است که پیشنهاد می شود شما در روزهای پایانی حتما زمانی را به استراحت و تفریح اختصاص دهید .

این کار تا حد بسیار زیادی باعث افزایش روحیه شما خواهد شد . در آخر مطلبی که شاید بسیار شنیده باشید ، ما نیز در مطالب سایت بسیار به آن اشاره کرده ایم این است که فکر و خیال نکنید و نگرانی بی مورد نداشته باشید ، زیرا داشتن کمی استرس برای کنکور امری طبیعی است و برای تمامی افراد کم و بیش رخ خواهد داد ، اما باید توجه داشته باشید که باید آن را کنترل نمایید و نباید بگذارید این مسئله در عملکرد شما تاثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹