خانه / مشاوره / روشهای کاهش استرس قبل از کنکور

روشهای کاهش استرس قبل از کنکور

روشهای کاهش استرس قبل از کنکور

روشهای کاهش استرس قبل از کنکور : برای کاهش استرس قبل کنکور می بایست  نکاتی را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید کارایی ذهن و مغز خود را افزایش دهید . از جمله مواردی که می توانیم پیشنهاد دهیم این است که برنامه ی غذایی متفاوتی برای خود داشته باشید ، یعنی در روزهای آخر غذاهایی را بخورید که برای بهبود کارکرد بدن و مغز شما موثرند ، البته این مسئله نباید به نحوی باشد که باعث بیماری یا آسیب رساندن به بدن شما شود .

برای رفع استرس کنکور چکار کنیم با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس بگیرید

مسئله ی دیگری که باید بسیار به آن توجه نمایید این است که باید در روزهای آخر باید خوب بخوابید تا به بیان ساده ریکاوری انجام داده باشید . این نکته را باید بدانید که روزهای آخر دیگر نباید صرف درس خواندن شود ، زیرا شما تمام تلاش خود را در روزهای قبل انجام داده اید و مرور کردن درس ها امکان دارد بیشتر باعث استرس شما شود و حتی امکان دارد نتیجه یعکس در بر داشته باشد .

روش های کنترل استرس قبل کنکور

از جمله مشاوره برای استرس قبل از کنکور که بسیار پیشنهاد می شود این است که سعی نمایید روزهای پایانی را به استراحت و تفریح بپردازید ، مطالعه و درس خواندن بسیار در طول سال ممکن است باعث شده باشد که شما زمانی را برای تفریح یا استراحت نداشته باشید ، به همین دلیل است که پیشنهاد می شود شما در روزهای پایانی حتما زمانی را به استراحت و تفریح اختصاص دهید .

این کار تا حد بسیار زیادی باعث افزایش روحیه شما خواهد شد . در آخر مطلبی که شاید بسیار شنیده باشید ، ما نیز در مطالب سایت بسیار به آن اشاره کرده ایم این است که فکر و خیال نکنید و نگرانی بی مورد نداشته باشید ، زیرا داشتن کمی استرس برای کنکور امری طبیعی است و برای تمامی افراد کم و بیش رخ خواهد داد ، اما باید توجه داشته باشید که باید آن را کنترل نمایید و نباید بگذارید این مسئله در عملکرد شما تاثیر بگذارد.

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

برنامه ریزی درسی پیش دانشگاهی ویژه عید

برنامه ریزی درسی پیش دانشگاهی ویژه عید

برنامه ریزی درسی پیش دانشگاهی ویژه عید برنامه ریزی درسی پیش دانشگاهی ویژه عید : …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *