خانه / دانشگاه آزاد / روش مطالعه برای کنکور در عید نوروز ۹۷

روش مطالعه برای کنکور در عید نوروز ۹۷

روش مطالعه برای کنکور در عید نوروز ۹۷

روش مطالعه برای کنکور در عید نوروز ۹۷ به چه صورت است؟ آیا روش مطالعه برای کنکور در عید نوروز با روش مطالعه در روزهای دیگر سال متفاوت است؟ برای یادگیری روش مطالعه برای کنکور در عید نوروز چه کار باید بکنیم؟

در این نوشته به بررسی این موضوع می پردازیم.

عید نوروز زمان خوبی برای جبران عقب ماندن شما از سایر رقبای کنکور محسوب می شود.بسیاری از داوطلبان در تعطیلات عید با توقف مطالعاتی مواجه می شوند.حال اگر شما بتوانید مطالعه خود را متوقف نکنید بلکه سرعت آن را نیز افزایش دهید یقینا از بسیاری از داوطلبان کنکور سبقت می گیرید.به همین دلیل مطالعه در تعطیلات عید از اهمیت بالایی برخوردار است.

مطالعه برای کنکور در عید نوروز

تجربه نشان داده است بسیاری از داوطلبان که قبل عید برای آمادگی کنکور استارت نزدند ولی از تعطیلات عید استفاده کردند و شروع قوی داشتند توانستند رتبه خوبی را کسب کنند.پس نگران نباشید و امیدوار به مسیر خود ادامه دهید.

چند نکته مهم در رابطه با مطالعه در دوران نوروز

ابتدا شما باید کارهای خود در عید را اولویت بندی کنید.مهم ترین چیز برای داوطلب کنکور ۹۷ درس خواندن است پس بهتر است در این عید از رفتن به مسافرت خودداری کنید.بیشتر زمان خود را صرف درس خواندن کنید ولی باید در نظر داشته باشید که برنامه ای خارج از توان خود طراحی نکنید.برنامه باید منعطف باشد.

زمان تعطیلات نوروز بهترین زمان برای جمع بندی و مرور درس نیمسال اول و زدن تست به منظور تثبیت یادگیری است.برای طراحی یک برنامه اصولی و مطابق با توانایی خود می توانید از مشاوران مالیم گروه راهنمایی بگیرید.

روش مطالعه در عید نوروز

بهتر است مطابق با توانایی خود روزی ۸ تا ۱۰ساعت را به مطالعه اختصاص دهید.درنظر داشته باشید بدون برنامه ریزی جامع و دقیق اقدام به مطالعه نکنید زیرا به ظاهر روند خوبی را طی می کنید ولی در پایان تعطیلات متوجه می شوید که عقب افتادید.

بیشتر وقت مطالعه خود را صرف دروس تخصصی کنید مخصوصا زمان صبح و مابقی را به مطالعه دروس عمومی بپردازید.بعد از ۱ساعت مطالعه،۱۵ دقیقه استراحت کنید.مطالعه بی وقفه و بدون استراحت از بازدهی شما می کاهد.اگر در گذشته از مباحث خود خلاصه برداری کردید در زمان عیذ با مطالعه این خلاصه برداری می توانید یک مرور موفق داشته باشید.

تست درس های اختصاصی همان روز و درس های عمومی حداقل یک روز پس از مطالعه درس زده شود.

در زمان تعطیلات عید به دروس عمومی توجه ویژه کنید.زیرا این دروس فرار بوده و نیاز به مرور زیاد دارید.اگر به نحو احسن از تعطیلات عید بهره مند شوید می توانید در زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷ خوشحال باشید.

برای طراحی یک برنامه منظم و دقیق برای نوروز ۹۷ با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹