خانه / اعلام نتایج / زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷ چه موقع است؟

برای اطلاع از زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷ به کجا مراجعه کنیم؟

بعد از زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷ نوبت به چه مرحله ای می رسد؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷ ارائه دادیم.در این نوشته قصد داریم به بررسی زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷ بپردازیم.

بعد از برگزاری کنکور سراسری همه داوطلبان بی صبرانه منتظر اعلام نتایج کنکور سراسری هستند.طبق روال هرساله در اوایل تیرماه کنکور سراسری در گروه های آزمایشی مختلف برگزار می شود.

اعلام نتایج اولیه در اواسط مرداد ماه اعلام می شود.برای مشاهده نتایج اولیه باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.در این زمان داوطلبان به دو دسته تقسیم می شوند.دسته اول مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری می شوند و دسته دوم جواز انتخاب رشته را به دست نمی آورند.

کسانی که مجاز به انتخاب رشته شدند بعد از انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ باید مجدد به سایت سنجش مراجعه کنند و نسبت به انجام انتخاب رشته خود اقدام کنند.زمان انجام انتخاب رشته نیز در نیمه دوم مرداد ماه خواهد بود.

روش مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۷

حال این سوال مطرح می شود چگونه می توان نتایج کنکور سراسری را مشاهده کنیم؟ در پاسخ باید بگوییم هر داوطلب به ۳ روش زیر می تواند به کارنامه خود دست پیدا کند:

۱٫از طریق شماره داوطلبی و اطلاعات فردی

۲٫شماره پرونده ،کد رهگیری و اطلاعات شخصی

۳٫شماره پرونده ، شماره سریال و اطلاعات فردی

این ۳ روش به صورت مجزا قابل استفاده است.یعنی در صورتی که هرکدام از اطلاعات خواسته شده در یکی از روش ها را در دسترس نداشتید می توانید از روش دیگر استفاده کنید.

در نیمه دوم مرداد ماه نوبت به انتخاب رشته می رسد.باید به سایت سنجش مراجعه کنید و بعد از تهیه دفترچه انتخاب رشته کنکور اطلاعات کافی را به دست آورید و در زمانی که متعاقبا اعلام می شود کدرشته محل های خود را وارد کند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری

اعلام نتیجه نهایی کنکور سراسری یا همان اعلام نتیجه انتخاب رشته در نیمه دوم شهریور ماه صورت می گیرد.با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانید از وضعیت خود مطلع شوید.در صورت قبولی در زمان مشخص شده باید با در دست داشتن مدارک مورد با مراجعه حضوری به دانشگاه مورد نظر نسبت به ثبت نام نهایی خود اقدام کیند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹