خانه / استعدادهای درخشان / زمان و نحوه ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان ۹۷ – ۹۸

زمان و نحوه ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان ۹۷ – ۹۸

زمان و نحوه ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان ۹۷ – ۹۸

زمان و نحوه ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان ۹۷ – ۹۸ اعلام شده است؟ در این نوشته به بررسی دقیق زمان و نحوه ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان ۹۷ – ۹۸ می پردازیم.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

آزمون تیزهوشان با هدف شناسایی و شکوفا کردن استعداد دانش آموزان علاقه مند برگزار می شود.متقاضیان ثبت نام در آزمون ثبت نام مدارس تیزهوشان باید قبل از هر اقدامی نسبت به شرایط و ضوابط تحصیل در این مدارس اطلاعات کافی کسب کنند.

طبق روال سال های قبل مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی به منظور افزایش دانسته های علمی و بهره هوشی اقدام به برگزاری آزمون تیزهوشان در دو پایه ششم و نهم می کرد که امسال بنا به تصمیم شورای آموزش هرگونه برگزاری امتحان برای مقطع ابتدایی ممنوع شد.بنابراین امتحانات تیزهوشان و متوسطه برای پایه نهم به دهم برگزار می شود.

سوالات تیزهوشان به دو بخش استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تقسیم می شود.که معیاری برای ارزیابی توانایی و استعداد ذهنی و هوشی متقاضیان محسوب می شود.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ۹۷ – ۹۸

زمان ثبت نام برای آزمون مدارس تیزهوشان در پایه نهم به دهم از ۲۸ فروردین ۹۷ آغاز می شود و تا ۵ اردیبهشت ۹۷ ادامه دارد.متقاضیان بایستی ابتدا با دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام آن را به دقت مطالعه کنند و سپس با مراجعه به سایت آزمون ثبت نام و نام نویسی خود را انجام دهند.

با  اطلاع از آخرین اخبار مربوط به آزمون مدارس تیزهوشان با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

شرایط ثبت نام و منابع آزمون مدارس تیزهوشان ۹۷ – ۹۸

داشتن معدل حداقل ۱۹ پایه هشتم از شرایط شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان محسوب می شود.آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم شامل ۹۰ سوال می باشد که سوالات به صورت چهارگزینه ای می باشد.زمان این آزمون ۱۰۰ دقیقه می باشد.

ضرایب دروس آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم :

قرآن و معارف اسلامی دارای ضریب ۲ می باشد.

زبان و ادبیات فارسی دارای ضریب ۲ می باشد

مطالعات اجتماعی  که شامل سه بخش تاریخ ،جغرافیا،مدنی است دارای ضریب ۱ می باشد.

علوم تجربی دارای ضریب ۲ می باشد.

ریاضی دارای ضریب ۳ می باشد.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۷ – ۹۸

با دریافت این دفترچه می توانید نسبت به شرایط و ضوابط شرکت در آزمون تیزهوشان اطلاعات جامع به دست آورید.در صورتی که در دریافت این دفترچه موفق نبودید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۹۷ – ۹۸

برای حضور در جلسه امتحان باید ابتدا کارت ورود به جلسه را دریافت کنید.برای دریافت کارت بایستی یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون به سایت مذکور مراجعه کنید و کارت خود را دریافت کنید.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹صبح روز جمعه مورخ ۱۱ خرداد ۹۷ می باشد.نتایج ازمون به مدت ۴ الی ۶ هفته بعد از برگزاری آزمون می باشد.نتایج بر روی سایت آموزش و پرورش هر استان ظاهر می شود و نیازی نیست به صورت حضوری به مدرسه مراجعه کنید.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ۹۷ – ۹۸

اگر در خصوص نتایج اعلام شده اعتراض دارید در زمانی که اعلام می شود می توانید با داشتن کدملی و کد رهگیری اعتراض خود را ثبت کنید.مسئول رسیدگی به اعتراضات شما در مورد امتحانات نمونه دولتی یا تیزهوشان آموزش و پرورش است.

برای اطلاع دقیق از نحوه ثبت اعتراض با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹