خانه / انتخاب رشته / سامانه انتخاب رشته مجازی برای داوطلبان شاهد

سامانه انتخاب رشته مجازی برای داوطلبان شاهد

سامانه انتخاب رشته مجازی برای داوطلبان شاهد

سامانه انتخاب رشته مجازی برای داوطلبان شاهد به چه صورت است؟

شرایط سامانه انتخاب رشته مجازی برای داوطلبان شاهد چیست؟

برای استفاده از سامانه انتخاب رشته مجازی برای داوطلبان شاهد چه عواملی نیاز است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد مشاوره تلفنی انتخاب رشته دانشگاه بیان کردیم. در این نوشته قصد داریم به بررسی سامانه انتخاب رشته مجازی برای داوطلبان شاهد بپردازیم.

مشاوره انتخاب رشته در اهواز

قبل از هر چیزی باید بگوییم که سامانه انتخاب رشته مجازی برای همه افراد از جمله داوطلبان شاهد و ایثارگر قابل استفاده است.این تصمیم به پیشنهاد اداره کل اموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران اتخاذ شده است و سازمان سنجش برای داوطلبان شاهد و ایثارگر این سامانه را قابل بهره برداری کرده است.

سامانه انتخاب رشته مجازی داوطلبان شاهد

طبق پیشنهاد اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران و با موافقت سازمان سنجش تسهیلات ویژه ای به جامعه ایثارگری ارائه شده است.از جمله این تسهیلات استفاده از سایت سازمان برای انتخاب رشته مجازی است.

سهمیه خانواده شهدا به صورت کاملا مجزا از سهمیه ایثارگران محسوب می شود.سهمیه ایثارگران شامل جانبازان،فرزندان و همسر جانبازان ۲۵ درصد به بالا،آزادگان،فرزندان و همسر آنان و فرزند و همسر شهید است.

ایثارگران نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای دنیا از امتیازات ویژه ای نظیر امتیازات اجتماعی،تحصیلی برخوردارند.فلسفه ارائه امتیازات تحصیلی به خانواده ایثارگر و شاهد این است که این افراد به خاطر دفاع از مملکت از درس و مدرسه جدا شده اند و از تحصیلات خود عقب افتاده اند.

اگر جزء خانواده ایثارگران و شاهد هستید باید در زمان ثبت نام برای کنکور سراسری این مسئله را قید کنید و همچنین در زمان انتخاب رشته نیز با توجه به نوع سهمیه شما ،امتیازات ویژه ای به شما تعلق می گیرد.

بهتر است قبل از انجام انتخاب رشته،نوشته سهمیه بندی های کنکور ٩٧ را بخوانید و یا با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید تا با اطلاعات کافی در جهت انتخاب رشته اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹