خانه / مشاوره تحصیلی / سهمیه بندی های کنکور ٩٧

سهمیه بندی های کنکور ٩٧

سهمیه بندی های کنکور ٩٧

سهمیه بندی های کنکور ٩٧ :برای کسب اطلاعات دقیق و جامع پیرامون سهمیه بندی های کنکور ۹۷ و میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد ۹۷ با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع دقیق از سهمیه بندی های کنکور ٩٧ با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس بگیرید

میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد ۹۷

 

اطلاع از میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد ۹۷ یکی از موارد مهمی است که ازاهمیت بسیار زیاد برای داوطلبان و متقاضیان کنکور سراسری و آزاد ۹۷ برخوردار است.

با در نظر گرفتن بازه زمانی که تا ثبت نام و نام نویسی کنکور سراسری و آزاد است سعی داریم در این نوشته اطلاعات کافی و جامع در خصوصسوابق تحصیلی کنکور ۹۷ سهمیه بندی های کنکور ۹۷ و میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد ۹۷ , تاثیر معدل در کنکور ۹۷ در اختیار داوطلبان و متقاضیان کنکور قرار دهیم.

اول باید بدانیم در کنکور سراسری چند نوع سهمیه داریم.

پاسخ این سوال این است که هریک از متقاضیان در آزمون کنکور سراسری دارای سهمیه خاص و مشخصی است که این سهمیه طبق اطلاعاتی که متقاضی در فرم درخواستی برای ثبت نام تکمیل کرده اند ،در کارنامه اولیه آن ها اعلام می شود.هرساله میزان سهمیه ها تغییر می کند و ظرفیت سهمیه ها طبق شرکت متقاضیان و شرکت کنندگان سهمیه بندی مناطق است.

سهمیه ها شامل سهمیه مناطق که شامل منطقه ۱ ،منطقه ۲ و منطقه ۳ ،سهمیه خانواده شهدا ،سهمیه ایثارگران و رزمندگان است.

میزان تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری و آزاد

در تقسیمات کشوری که توسط وزارت کشور مشخص می شود ،کشور به استان ،شهر ،بخش و زیربخش یا همان دهستان تقسیم می شود.اما نکته مهم اینجاست سهمیه نهایی متقاضی که در قبولی او در انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد تاثیرگذار است ،محل تحصیل ۳سال اخر متوسطه مخصوص متقاضیان نظام قدیم و محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی و دو سال آخر مقطع متوسطه که مخصوص متقاضیان نظام تحصیلی ترمی واحدی می باشد.در نتیجه متقاضیانی که در فرم نام نویسی خود در آزمون و کنکور سراسری ،سهمیه ثبت نام مناطق را گزینش کرده اند طبق سه سال آخر محل تحصیل از سهمیه نهایی منطقه ۱،۲ و۳ برخوردار می شوند.

در سهمیه مناطق به نکات زیر توجه کنید :

۱٫در صورتی متقاضی یک سال تحصیلی را در یک منطقه و دوسال دیگر تحصیلی را در منطقه دیگر گذرانده باشد ،منطقه مرفه و بالاتر به عنوان سهمیه نهایی مناطق داوطلب محسوب می شود.

به نکات زیر توجه فرمایید:

 

در صورتی که داوطلبی یک سال از سال های آخر تحصیل را در یکی از مناطق و دو سال دیگر را در مناطق دیگری گذرانده باشد منطقه ی مرفه تر به عنوان منطقه ی اصلی او انتخاب می شود.

طبق محل تحصیل سال اول ،دوم و سوم هنرستان،کسانی که موفق به اخذ مدرک کاردانی در آموزشکده های فنی و حرفه ای شده اند مشمول سهمیه مناطق ۱،۲و۳ خواهند بود.

درصورتی که داوطلبی ۲سال تحصیلی آخر خود را خارج از کشور گذرانده باشند از سهمیه منطقه ۳ در سهمیه مناطق برخوردار می شوند.

داوطلبانی که دارای معلولیت هستند مشمول سهمیه منطقه ۳ می شوند.

در نوشته های بعد به بررسی سهمیه ایثارگران و جانبازان و شهدا می پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

برای ارتباط با  مشاوره تحصیلی تلفنی  مالیم گروه می توانید همه روزه از ساعت ۸ الی ۱ شب از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹