خانه / مشاوره / سوابق تحصیلی در کنکور ۹۷

سوابق تحصیلی در کنکور ۹۷

سوابق تحصیلی در کنکور ۹۷

سوابق تحصیلی در کنکور ۹۷ : چند سالی است که سازمان سنجش موضوع تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری را مطرح کرده است.این مطلب دغدغه بزرگی برای داوطلبان کنکور سراسری ۹۷ می باشد و اضطراب شدیدی را برای آن ها ایجاد کرده است.

در این نوشته می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و از اضطراب و دغدغه شما بکاهیم.البته این مطالب برای دانش آموزان سال سوم دبیرستان و مقاطع پایین تر که تصمیم دارند با برنامه ریزی تحصیلی خود را برای کنکور سراسری ۹۷ و سال های بعد آماده می کنند کاربرد دارد.

در ابتدا باید یادآور شویم کهسوابق تحصیلی در کنکور ۹۷ برای کسانی که معدل پایینی دارند هم تاثیرگذار است.

شما عزیان می توانید برای پاسخ تمام سوالاتتان با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دانش آموزان گروه های انسانی ، ریاضی ،تجربی ،علوم و معارف اسلامی که دارای دروس نهایی هستند که به صورت کشوری و سراسری برگزار می شود،شامل طرح تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری می شوند.

تا قبل از سال ۹۴ تاثیر معدل در کنکور سراسری فقط به صورت مثبت بود یعنی اگر معدل شما پایین بود نباید نگران می شدید زیرا تاثیر منفی معدل در کنکور سراسری اعمال نمی شد.

حذف تاثیر معدل در کنکور

سال ۹۴ تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری به صورت قطعی تصویب شد.دانش آموزانی که سال ۹۴ داوطلب کنکور بودند و معدل پایینی داشتند آسیب بدی خوردند.برا اطلاعت بیشتر بعد از مطالعه  مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور می توانید با مشاوران مالیم گروه در زمینه تحصیلی تماس بگیرید

در سال ۹۵ تاثیر سوابق تحصیلی و معدل به صورت قطعی در آمد که حدود ۲۵درصد از کل نتیجه کنکور را در بر می گرفت.البته حدود ۵ درصد از نتیجه کنکور را معدل پیش دانشگاهی در بر می گرفت.

در پایان کار در سال ۹۵ تاثیر مثبت معدل کتبی سوم دبیرستان تصویب شد.سال ۹۶ و زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۶ ،۲۵درصد تاثیر مثبت معدل دبیرستان و ۵درصد تاثیر مثبت معدل پیش دانشگاهی لحاظ شد که نشانگر اهمیت بالای معدل بوده است.

حال میخواهیم به بررسی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۷ بپردازیم.

تاثیر معدل کتبی در امتحان نهایی حداقل ۲۵درصد و به صورت مثبت است.البته برای کسانی است که در سال ۸۴ به بعد موفق به اخذ دیپلم شده باشند.

نمرات دروس نهایی پیش دانشگاهی برای داوطلبانی که از سال ۹۱ به بعد موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی شدند،تاثیر ۵درصدی روی نتیجه کنکور سراسری دارد.

باید یادآور شویم تا زمانی که سازمان سنجش به صورت رسمی اعلام نکند نمی توان در مورد درصدهای تاثیرگذار قطعی صحبت کرد.پس برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

برای ارتباط با  مشاوره تحصیلی تلفنی  می توانید همه روزه از ساعت ۸ الی ۱ شب از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

مشاوره تخصصی کنکور هنر

مشاوره تخصصی کنکور هنر

مشاوره تخصصی کنکور هنر مشاوره تخصصی کنکور هنر به چه صورت است؟ مشاوره تخصصی کنکور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 برای دریافت مشاوره تحصیلی با شماره :

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

داخلی ۱۵۰

تماس فقط از طریق تلفن ثابت – بدون پیش شماره و کد