خانه / مشاوره / شرایط انصراف از دانشگاه

شرایط انصراف از دانشگاه

شرایط انصراف از دانشگاه

شرایط انصراف از دانشگاه :بسیاری از دانشجویان بعد از قبولی در دانشگاه خواهان انصراف از دانشگاه و ثبت نام مجدد در کنکور سراسری هستند.در این مواقع موضوعی که مورد بحث قرار می گیرد شرایط انصراف از دانشگاه و نکات مربوط به آن است.

در این نوشته می خواهیم به بررسی شرایط انصراف از دانشگاه دولتی روزانه برای ثبت نام و حضور دوباره در کنکور سراسری بپردازیم.

بحث خود را با یک سوال آغاز می کنیم که اگر شخصی دانشجوی دوره های روزانه دانشگاه دولتی باشد ،در صورت انصراف از دانشگاه حق حضور در کنکور سراسری را دارد یا خیر؟جریمه انصراف از دانشگاه روزانه چیست؟

نحوه انصراف از دانشگاه

پاسخ به سوال شرایط انصراف از دانشگاه دارای چند حالت است که به بررسی آن ها می پردازیم

حالت اول :اگر شما در کنکور سراسری ۹۶ شرکت کرده باشید و انتخاب رشته نیز انجام داده باشید و موفق به قبولی در یک دانشگاه روزانه شده باشید ،شما حق شرکت در کنکور سراسری ۹۷ را نخواهید داشت و از آن محروم می شوید.حتی اگر مشمول شرایط زیر باشید

برای اطلاع از شرایط رفع محرومیت در کنکور وارد صفحه شوید.

۱٫اگر در دانشگاه دولتی روزانه قبول شوید ولی در دانشگاه ثبت نام و نام نویسی نکنید.

۲٫بعد از قبولی در دانشگاه دولتی روزانه،اقدام به ثبت نام در دانشگاه کنید ولی بعد از مدتی انصراف دهید.

۳٫اگر در کنکور سال ۹۶ شرکت کرده باشید و موفق به قبولی در دانشگاه روزانه شده باشید و ثبت نام کنید.حال در وضعی که دانشجو هستید در کنکور سال ۹۷ شرکت کنید و پس از مطلع شدن از خبر قبولی خود در دانشگاه دولتی روزانه از دانشگاه خود انصراف دهید.

نتیجه این که در صورتی در کنکور شرکت کرده باشید و موفق به قبولی در دانشگاه روزانه دولتی شده باشید از شرکت در کنکور سال بعد محروم خواهید شد.

حالت دوم :اگر شما دانشجوی دانشگاه دولتی روزانه باشید و ۲ترم تحصیل کرده باشید در صورت نارضایتی از رشته و دانشگاه خود باید تا بهمن ماه سال قبل از برگزاری کنکور از دانشگاه خود انصراف دهید.

شرایط محرومیت کنکور ۹۷ را حتما مطالعه کنید.

نکات مهم پیرامون انصراف از دانشگاه

۱٫هر شخص از مقطع دبیرستان تا دکتری فقط حق یکبار انصراف از دانشگاه روزانه را دارد و دوباره می تواند در کنکور سراسری همان مقطع شرکت کند.

۲٫داوطلبان آقا که از نظر نظام وظیفه مشکل دارند مشروط به اینکه در ترم های مجاز انصراف دهند و در مقطع کارشناسی باشند ،بعد از انصراف دانشگاه در صورتی که مدرک کاردانی معادل خود را دریافت نکنند ،در صورت شرکت مجدد در کنکور و قبولی می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شوند.

۳٫فقط دانش جویان دانشگاه دولتی روزانه از کنکور سال بعد محروم می شوند .قبولی در دانشگاه دولتی به جز روزانه شامل محرومیت تحصیلی نمی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط انصراف از دانشگاه با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

شما می توانید به وسیله تلفن ثابت با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم ارتباط برقرار کنید.

 

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

مشاوره برای قبولی تیزهوشان

مشاوره برای قبولی تیزهوشان

مشاوره برای قبولی تیزهوشان مشاوره برای قبولی تیزهوشان :مشاوره برای تیزهوشان زمینه های مختلفی برای فعالیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *