خانه / مشاوره / شرایط انصراف از دانشگاه

شرایط انصراف از دانشگاه

شرایط انصراف از دانشگاه

شرایط انصراف از دانشگاه :بسیاری از دانشجویان بعد از قبولی در دانشگاه خواهان انصراف از دانشگاه و ثبت نام مجدد در کنکور سراسری هستند.در این مواقع موضوعی که مورد بحث قرار می گیرد شرایط انصراف از دانشگاه و نکات مربوط به آن است.

در این نوشته می خواهیم به بررسی شرایط انصراف از دانشگاه دولتی روزانه برای ثبت نام و حضور دوباره در کنکور سراسری بپردازیم.

بحث خود را با چند سوال آغاز می کنیم که اگر شخصی دانشجوی دوره های روزانه دانشگاه دولتی باشد ،در صورت انصراف از دانشگاه حق حضور در کنکور سراسری را دارد یا خیر ؟ جریمه انصراف از دانشگاه روزانه چیست ؟ هر شخص چند بار می تواند در دانشگاه روزانه ثبت نام کند ؟

 

نحوه انصراف از دانشگاه

پاسخ به سوال شرایط انصراف از دانشگاه دارای چند حالت است که به بررسی آن ها می پردازیم

حالت اول :اگر شما در کنکور سراسری سال قبل  شرکت کرده باشید ، و انتخاب رشته نیز انجام داده باشید ، و موفق به قبولی در یک دانشگاه روزانه شده باشید . شما حق شرکت در کنکور سراسری برای دانشگاه روزانه سال بعد از آن را نخواهید داشت ، و از آن محروم می شوید .

برای دریافت اطلاعات بیشتر مورد شرایط انصراف از دانشگاه با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ۹۰۹۹۰۷۵۲۴۳
پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

برای اطلاع از شرایط رفع محرومیت در کنکور وارد صفحه شوید .

اگر شما در کنکور سراسری  دانشگاه روزانه قبول شده باشید ، اما برای ثبت نام و نام نوبسی در دانشگاه اقدام نکرده باشید ، حق شرکت در کنکور سراسری را دارید ، اما حق انتخاب دانشگاه روزانه را ندارید . در صورت ثبت نام در کنکور می توانید به غیر از دانشگاه های روزانه هر دانشگاهی را که مایلید انتخاب کنید .

اگر بعد از قبول شدن در دانشکاه روزانه اقدام به ثبت نام در دانشگاه کنید . برای شرکت مجدد در آزمون سراسری سال بعد می بایست  انصراف از تحصیل بدهید . انصراف شما می بایست قبل از تاریخ اعلام سده از سوی سازمان سنجش در زمان ثبت نام کنکور سراسری ( که معمولا اول تا اسفند همان سال است ) انجام پذیرد .

پس از قبولی در دانشگاه شما می توانید فقط دانشگاه های دوره های شبانه ، مجازی ، پیام نور ، غیر انتفایی و پردیس را نتخاب کنید . در حالت کلی شما نمی توانید در دانشگاه روزانه ثبت نام کنید .

شرایط انصراف از دانشگاه
شرایط انصراف از دانشگاه

شرایط انصراف بعد از قبولی دانشگاه غیر روزانه

حالت دوم : شما در کنکور سراسری سال قبل شرکت کرده باشید ، و پس از انتخاب رشته در یکی از دانشگاه ها به غیر از روزانه قبول شوید .

شما می توانید بدون انصراف از دانشگاه و در حین تحصیل در کنکور سراسری سال بعد شرکت کنید . در صورت قبولی شما در کنکور سراسری در هر دانشگاهی  حتی روزانه می توانید پس از انصراف از دانشگاه ثبت نام کنید .

دقت داشته باشید در هنگاه ثبت نام می بایست فرم انصراف از تحصیل را که در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور سراسری  قرار دارد را پر کنند ، و به دانشگاه ارائه دهند . این فرم از مدارک لازم در هنگام قبولی و ثبت نام در دانشگاه می باشد ، و دانشجو می بایست در هنگام ثبت نام آن را به دانشگاه ارائه دهد .

حالت سوم : شما در کنکور سراسری چند سال قبل شرکت کرده باشید ، و در دانشگاه روزانه قبول شده باشید . شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کنید . اگر برای اولین بار است که در دانشگاه روزانه قبول شده اید ، شما می توانید برای بار دوم و آخرین بار در دانشگاه روزانه قبول شوید ، و ثبت نام کنید .

گفتنی است که دانشجویان دانشگاه روزانه می بایست درخواست انصراف از تحصیل خود را در هنگام ثبت نام داده باشند ، و با انصراف آن ها موافقت شده باشد .

حالت چهارم : اگر شخصی دو بار در کنکور سراسری دانشگاه روزانه قبول شده باشد ، نمی تواند در کنکور سراسری شرکت کند. اما می تواند دانشگاه آزاد شرکت کند ، و در صورت قبولی و انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد مشغول تحصیل شود .

باید توجه داشت پس از قبول شدن در دانشگاه شبانه ، پیام نور ، غیر انتفایی و پردیس  شخص می بایست فرم انصراف از دانشگاه را تکمیل و در زمان ثبت نام به دانشگاه ارائه دهند .

شرایط محرومیت کنکور ۹۷ را حتما مطالعه کنید.

نکات مهم پیرامون انصراف از دانشگاه

۱٫ هر شخص از مقطع دبیرستان تا دکتری فقط حق یکبار انصراف از دانشگاه روزانه را دارد و دوباره می تواند در کنکور سراسری همان مقطع شرکت کند.

۲٫ داوطلبان آقا که از نظر نظام وظیفه مشکل دارند مشروط به اینکه در ترم های مجاز انصراف دهند و در مقطع کارشناسی باشند ،بعد از انصراف دانشگاه در صورتی که مدرک کاردانی معادل خود را دریافت نکنند ،در صورت شرکت مجدد در کنکور و قبولی می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شوند.

۳٫ فقط دانش جویان دانشگاه دولتی روزانه از کنکور سال بعد محروم می شوند .قبولی در دانشگاه دولتی به جز روزانه شامل محرومیت تحصیلی نمی شود.

/۴ هر شخص بیش از دو بار می تواند در دانشگاه سراسری به غیر از روزانه قبول شود و ثبت نام کند . به شرط انصراف از دانشگاه قبلی خود .

/۵ دانشجویان می توانند پس از قبول شدن در دانشگاه جدید ، به شرط موافقت دانشگاه دروس گذرانده را در دانشگاه تطبیق دهد . اگر در رشته قبولی جدید دروس گذرانده از دروس دانشگاهی دانشجو نباشد ، دانشجو نمی تواند واحد های گذرانده را تطبیق دهد .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط انصراف از دانشگاه با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

شما می توانید به وسیله تلفن ثابت با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم ارتباط برقرار کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر مورد شرایط انصراف از دانشگاه با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ۹۰۹۹۰۷۵۲۴۳
پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران

رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران

رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران : …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 برای دریافت مشاوره تحصیلی با شماره :

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

داخلی ۱۵۰

تماس فقط از طریق تلفن ثابت – بدون پیش شماره و کد