خانه / اعزام دانشجو / شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان

شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان

شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان

شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان :شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان چیست؟ آیا مهیا کردن شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان برای همه افراد امکان پذیر است؟ در این نوشته قصد داریم به بررسی شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان بپردازیم.

امروزه مهاجرت به کشورهای اروپایی و تحصیل در دانشگاه هایی که مدرک آن ها مورد تایید تمام دنیا باشد با استقبال زیاد جوانان و متقاضیان تحصیل قرار گرفته است.رشته های پزشکی و دندان پزشکی جزء رشته هایی هستند که داوطلب بسیاری برای تحصیل در آن راهی سایر کشورها می شوند.

یکی از کشورهایی که در بحث پزشکی و دندانپزشکی اقدام به جذب دانشجو و متقاضیان علاقه مند می کند کشور مجارستان است.دانشگاه های علوم پزشکی کشور مجارستان جزء بهترین ها و معتبر ترین دانشگاه های جهان محسوب می شود.
کشوردر اروپای مرکزی واقع شده و پوداپست پایتخت آن می باشد.

همچنین می توانید برای مشاهده شرایط تحصیل  دندانپزشکی در روسیه کلیک کنید

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور 
پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان به این صورت است که تحصیل در این دانشگاه ها ۲ترم در سال برگزار می شود که در ماه های سپتامبر و ژانویه شروع ترم هاست.
کسانی که داوطلب حضور در دوره های پیش دانشگاهی و کارشناسی هستند باید یک ماه قبل از شروع ترم تحصیلی نسبت به ثبت نام اقدام کنند وکسانی که داوطلب شرکت در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند باید ۳ماه قبل از شروع ترم نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه مجارستان مشروط به داشتن مدرک دیپلم دبیرستان است.در کشور مجارستان دانشجویان می توانند در کنار تحصیل ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و در ازای انجام این کار می توانند حقوقی در حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو دریافت کنند.دریافت این حقوق می تواند بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را تامی کند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مجارستان در حدود ۱تا ۲ سال به طول می انجامد و دانشجویان می توانند در کنار تحصیل به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و حقوق قابل توجهی کسب کنند.

تحصیل در مقطع دکتری حدود ۳سال به طول می انجامد و دانشجو می تواند در کنار تحصیل به مدت ۳۰ ساعت در هفته کار کند.
تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان با استقبال بسیاری مواجه است.در این بخش از نوشته قصد داریم به معرفی چند دانشگاه معتبر در مجارستان بپردازیم.

دانشگاه پزشکی سملوایز: این دانشگاه جزء بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های فعال در سطح اروپا می باشد.این دانشگاه در پایتخت یا همان شهر پوداپست قرار دارد.دروس ارائه شده در این دانشگاه به زبان های مجاری،آلمانی و انگلیسی تدریس می شود.

تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مشروط به حضور در کالج اویسنا یا اینترنشنال برای شرکت در دوره پیش دانشگاهی است.در صورت قبولی در آزمون پایان دوره می توانند ادامه تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه سملوایز بپردازند.البته این دانشگاه در شهر بوداپست واقع شده است.

متقاضیان ثبت نام و ادامه تحصیل در این دانشگاه باید مبلغ ۴۰۰ دلار پرداخت نمایند.شهریه دریافتی سالانه در این دانشگاه حدود ۱۶۰۰۰ دلار میباشد.هزینه شرکت در امتحان ورودی این دانشگاه حدود ۲۵۰ دلار می باشد.

شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان
شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان

دانشگاه پزشکی درمجارستان

یکی دیگر از دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان دانشگاه سگد است.رشته های داروسازی،دندانپزشکی و پزشکی ارائه می شود که در این میان رشته داروسازی این دانشگاه بسیار مطرح است و افراد زیادی متقاضی شرکت در این رشته هستند.
دروس این دانشگاه به زبان های انگلیسی و مجاری آموزش تدریس می شود.

دروس این دانشگاه در مقاطع پیش دانشگاهی ،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می گردد.متقاضیان گرفتن پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه بایستی مبلغ ۴۰۰ یورو پرداخت کنند.برای شرکت در آزمون ورودی باید مبلغ ۲۲۰ یورو پرداخت کنند.برای حضور و شرکت در دوره های کارورزی باید مبلغ ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو را پرداخت کنند و میزان شهریه برای دوره پیش دانشگاهی حدود ۵۲۰۰ یورو می باشد.

شهریه پرداختی در طول یک سال تحصیلی رشته دندانپزشکی ۱۳۲۰۰ دلار است و هزینه لوازم مربوط به دندانپزشکی حدود ۱۳۰۰ دلار در سال می باشد.برای گرفتن اقامت در خوابگاه های دانشجویی می بایست مبلغی در حدود ۳۰۰ یورو پرداخت کنید.

شما می توانید در زمینه تحصیل و شرایط تحصیل دندانپزشکی در اتریش با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس بگیرید.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان و البته ادامه تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی این کشور مزایای زیادی به همراه دارد که در این قسمت به بیان چند مورد می پردازیم.

۱٫مهم ترین مزیت آن این است به دلیل عضویت کشور مجارستان در شینگن دانشجویان در زمان تحصیل در دانشگاه های این کشور می توانند بدون گرفتن ویزا و به راحتی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.

۲٫رشته های پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان به تمام دانشجویان حتی مهاجران به این کشور ارائه می شود.۳٫ادامه تحصیل در کشور مجارستان مشروط به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا تسلط به زبان انگلیسی است و نیازی به یادگیری زبان های دیگر نیست.البته باید مدرک آیلتس ۶ را داشته باشند.

۴٫هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در کشور مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی به نسبت کمتر است.
۵٫اگر موفق به اخذ پذیرش و ثبت نام در دانشگاه مجارستان شوید از امکانات عالی برخوردار می شوید و البته مدرک ارائه شده توسط این دانشگاه در سایر نقاط جهان مورد تایید است.

۶٫کسانی که متقاضیه مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان هستند می توانند با داشتن مدارک دیپلم یا پیش دانشگاهی پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند.

۷٫دانشجویان در مدت تحصیل می توانند از بیمه درمانی استفاده کنند.

۸٫کسانی که دانشجوی پزشکی هستند اگر موفق به اتمام تحصیلات شدند دانشگاه به آن ها مدرک دکتری حرفه ای می دهد.

کسانی که قصد شرکت در دانشگاه های پزشکی مجارستان را دارند ولی مدرک آیلتس زبان را ندارند بایستی ابتدا یک دوره یک ساله را در کالج های این کشور به تحصیل بپردازند ولی اگر مدرک آیلتس زبان را داشته باشند می توانند مستقیما وارد دانشگاه شوند.

مدارک مورد نیاز و شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان

مدارک مورد نیاز برای دانشجویانی که خواهان اخذ پذیرش دوره های علوم پزشکی هستند به قرار زیر است:

ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی،ترجمه کارنامه دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی،کپی پاسپورت

بعد از گرفت پذیرش از دانشگاه مورد نظر،متقاضی بایستی برای ثبت نام نهایی با داشتن اصل مدارک به همراه ۴ قطعه عکس و سوابق تحصیلی خود اقدام کند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور 
پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹