خانه / مقالات / شرایط انتقالی از دانشگاه دولتی به دولتی

شرایط انتقالی از دانشگاه دولتی به دولتی

شرایط انتقالی از دانشگاه دولتی به دولتی

شرایط انتقالی از دانشگاه دولتی به دولتی :شرایط انتقالی از دانشگاه دولتی به دولتی برای دانشجویان دانشگاه دولتی وجود دارد . این شرایط در ” آیین نامه جدید مهمانی و  نقل انتقالات دانشجویی دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی وغیر دولتی ”  شرح داده شده است .

اکنون مختصری از این آیین نامه (شرایط انتقالی از دانشگاه دولتی به دولتی ) را بیان می کنیم .

مهمان مبنا : صورتی که سکونت دائمی خانواده دانشجو در نزدیک ترین محل به دانشگاه مقصد باشد ، دانشجومی تواند پس از اعلام قبولی از طرف سازمان سنجش یا در حین تحصیل با شرط حداقل نمره قبولی دانشگاه مهمان مبنا شود .

برای کسب اطلاعات در مورد انتقال از دانشگاه دولتی به دولتی با مشاوره تحصیلی مالیم تماس بگیرید.

نمره شخص متقاضی باید بالاتر از حداقل ۸۵% نمره قبولی آخرین فرد قبول شده در دانشگاه مقصد ، و در همان رشته باشد ، در بعضی دانشگاه ها حداقل نمره ۹۰% و در بعضی دیگر۹۵% است

شرایط انتقال دانشجو از دانشگاه دولتی به دولتی

شرایط مهمان : در صورتی که دانشجوحداقل یک نیم سال تحصیلی را در دانشگاه  مبدا با معدل کل حداقل ۱۳ گذرانده باشد ، می تواند تقاضای مهمان شدن نماید . مدت مهمان شدن در دانشگاه مقصد برای دانشجویان کارشناسی پیوسته حداکثر سه ترم ، و برای دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی نا پیوسته حداکثر دو ترم است .

مهمان دائم : دانشجوی مهمان در صورت کسب بالاتر از ۱۳ در دو نیم سال متوالی در دانشگاه مقصد ، می تواند با موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد مهمان دائم شود . در صورتی که دانشجو مهمان دائم شود ، نیازی به حضور دانشجو در دانشگاه مبدا نیست ، و پایان هر ترم کارنامه دانشجو به دانشگاه مبدا ارسال می شود . در ضمن مدرک تحصیلی توسط دانشگاه مبدا صادر می شود .

دانشجویان دانشگاه های روزانه در صورت مهمان شدن ملزم به پرداخت شهریه می باشند .

انتقال : انتقال دانشجوبه دانشگاه دیگر ، مشروط به کسب معدل بالاتر از میانگین معدل دانشجویان ورودی های همان سال وهمان رشته در دانشگاه مقصد ، در مدت حداقل سه نیم سال متوالی مهمانی برای مقطع کارشناسی پیوسته و دو نیم سال متوالی برای مقاطع کاردانی وکارشناسی ناپیوسته می باشد .

برای ارتباط با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

مشاوره انتخاب رشته در اهواز

مشاوره انتخاب رشته در اهواز

مشاوره انتخاب رشته در اهواز مشاوره انتخاب رشته در اهواز اولین گام در برنامه ریزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *