خانه / محرومیت کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه و جریمه انصراف از دانشگاه روزانه از مهم ترین مسائلی که همواره ذهن دانشجویان را مشغول کرده و باعث نگرانی آن ها می باشد این است که شرایط انصراف از دانشگاه چیست وآیا امکان تحصیل مجدد در دانشگاه های روزانه  وجود دارد یا خیر ؟ و اینکه آیا این امر باعث محروم شدن از کنکور خواهد شد یا خیر .

محرومیت کنکور این مسئله باید مورد توجه قرار بگیرد که دانشجویانی که در کنکور سراسری شرکت کرده و قبول شده اند می بایست در دانشگاهی که پذیرفته شده اند دو ترم به تحصیل بپردازند و سپس در صورت تمایل در کنکور شرکت نمایند ، اما اگر در ترم ۱ و ۲  انصراف دهند از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند شد .

جریمه انصراف از دانشگاه روزانه و نکته ی دیگری که می بایست بیان شود این است که هرد فرد در دوران تحصیلی خود تنها یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارد و تنها می تواند یکبار دیگر در کنکور همان مقطع شرکت نماید .

جریمه انصراف از دانشگاه روزانه

در صورتی که فرد مشکل نظام وظیفه داشته باشد تنها در صورتی حق انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در دانشگاه را دارد که در ترم های غیر از ۱ و ۲ انصراف داده باشد و یا مدرک کاردانی معادل را دریافت نکرده باشد .

شرایط رفع محرومیت کنکور ۹۷ چگونه می باشد؟

نکته ی دیگر این است که اگر در دانشگاه روزانه ای قبول و پذیرفته شوید و اقدام به ثبت نام در آن دانشگاه ننمایید ، از شرکت در کنکور محروم خواهید شد و حق شرکت در آن را نخواهید داشت .

برای مثال اگر در سال ۹۵ در دانشگاه روزانه ثبت نام نمایید و در ترم های اول یا دوم انصراف دهید از شرکت در کنکور روزانه سال ۹۶ محروم می شوید .

محرومیت متقاضیان تنها در رشته های قبول شده روزانه می باشد و در صورت قبولی در دانشگاه های شبانه ، غیر انتفاعی و غیره مشکلی برای ثبت نام وجود نخواهد داشت

۴ دیدگاه

  1. کسی که کنکور ۹۶ دولتی قبول شده و میخواهد برای کنکور ۹۸ آماده شود حق انتخاب روزانه را دارد

  2. مشاوران مالیم گروه

    سلام بله میتونه

  3. سلام
    دانشجوی اخراجی ۹۵ هستم آیا بازم میتونم روزانه درس بخونم؟

  4. سلام من دانشجوی ترم ۳پرستاریم دانشگاه روزانه اگه بخوام دوباره کنکور بدم ودانشگاه ازاد فقط انتخاب رشته کنم بازم باید قبل کنکور مجدد انصراف بدم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹