خانه / محرومیت کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه و جریمه انصراف از دانشگاه روزانه از مهم ترین مسائلی که همواره ذهن دانشجویان را مشغول کرده و باعث نگرانی آن ها می باشد این است که شرایط انصراف از دانشگاه چیست وآیا امکان تحصیل مجدد در دانشگاه های روزانه  وجود دارد یا خیر ؟ و اینکه آیا این امر باعث محروم شدن از کنکور خواهد شد یا خیر .

محرومیت کنکور این مسئله باید مورد توجه قرار بگیرد که دانشجویانی که در کنکور سراسری شرکت کرده و قبول شده اند می بایست در دانشگاهی که پذیرفته شده اند دو ترم به تحصیل بپردازند و سپس در صورت تمایل در کنکور شرکت نمایند ، اما اگر در ترم ۱ و ۲  انصراف دهند از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند شد .

جریمه انصراف از دانشگاه روزانه و نکته ی دیگری که می بایست بیان شود این است که هرد فرد در دوران تحصیلی خود تنها یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارد و تنها می تواند یکبار دیگر در کنکور همان مقطع شرکت نماید .

جریمه انصراف از دانشگاه روزانه

در صورتی که فرد مشکل نظام وظیفه داشته باشد تنها در صورتی حق انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در دانشگاه را دارد که در ترم های غیر از ۱ و ۲ انصراف داده باشد و یا مدرک کاردانی معادل را دریافت نکرده باشد .

شرایط رفع محرومیت کنکور ۹۷ چگونه می باشد؟

نکته ی دیگر این است که اگر در دانشگاه روزانه ای قبول و پذیرفته شوید و اقدام به ثبت نام در آن دانشگاه ننمایید ، از شرکت در کنکور محروم خواهید شد و حق شرکت در آن را نخواهید داشت .

برای مثال اگر در سال ۹۵ در دانشگاه روزانه ثبت نام نمایید و در ترم های اول یا دوم انصراف دهید از شرکت در کنکور روزانه سال ۹۶ محروم می شوید .

محرومیت متقاضیان تنها در رشته های قبول شده روزانه می باشد و در صورت قبولی در دانشگاه های شبانه ، غیر انتفاعی و غیره مشکلی برای ثبت نام وجود نخواهد داشت

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

محرومیت کنکور ارشد

محرومیت کنکور ارشد

محرومیت کنکور ارشد محرومیت کنکور ارشد اگر شخصی خواهان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد …

۲ دیدگاه

  1. کسی که کنکور ۹۶ دولتی قبول شده و میخواهد برای کنکور ۹۸ آماده شود حق انتخاب روزانه را دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *