خانه / مقالات / شرایط بورسیه تحصیلی آلمان

شرایط بورسیه تحصیلی آلمان

شرایط بورسیه تحصیلی آلمان

شرایط بورسیه تحصیلی آلمان اطلاعات مهم برای متقاضیان بورس تحصیلی

پایگاه اطلاعات بورس شامل اطلاعاتی درباره برنامه های DAAD و سایر سازمان های بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی، دانشگاهیان و محققانی است که علاقمند به یافتن منابع مالی برای تکمیل تحصیل یا تحقیق در آلمان می باشند.

برای مشاهد وظایف و اینکه DAAD چیست کلیک کنید

علاوه بر برنامه های ذکر شده در اینجا، تعدادی از برنامه های تخصصی تر نیز برای کشورهای خاص یا مناطق موجود در پایگاه داده ذکر شده است. اطلاعات مربوط به این موارد را می توان از ادارات منطقه ای DAAD ، مأموریت های آلمان در خارج از کشور (سفارتخانه ها و کنسول های عمومی) و یا از دفاتر مربوط در دانشگاه های خارج از کشور، به عنوان مثال، دفتر بین المللی دریافت کرد.

کمک هزینه تحصیلی ارائه شده توسط سرویس بورس تحصیلی آلمانی (DAAD) به فارغ التحصیلان دانشگاهی جوان (و به استثنای دانشجویان پیشرفته) از تمامی رشته های تحصیلی و همچنین از زمینه های موسیقی، هنر و هنرهای نمایشی اعطا می شود. تامین مالی نیز برای محققان جوان و در اوایل مرحله، معلمان دانشگاه و گروه های دانش آموزی که دوره های تحصیلی تحت هدایت یک معلم دانشگاه را انجام می دهند، در دسترس است. این حمایت عمدتا توسط وزارت امور خارجه فدرال از بودجه های عمومی که برای آن در دسترس است، تامین می شود.

شرایط تحصیل رایگان در آلمان

سیاست DAAD برای اعطای بورس تحصیلی به شرح زیر است: DAAD با هدف تامین و حمایت از دانشجویان خارجی، فارغ التحصیلان، دانشجویان دکتری و محققان جوان و مراحل اولیه که دستاوردهای علمی و پژوهشی قبلی آنها حداقل در سومین گروه سنی آنها قرار دارد و در آینده می توان انتظار داشت که برای تبدیل شدن به بازیکنان کلیدی و بازیگران برتر در زمینه های حرفه ای خود، در کنار آگاهی از مسئولیت اجتماعی که این موضوع را شامل می شود، انتظار می رود.

بودجه برای اقامت در دانشگاه های دولتی (دولتی) یا دانشگاه های دولتی و موسسات تحقیقاتی غیر دانشگاهی در آلمان در دسترس است.

به طور معمول، حداقل سن برای برنامه های کاربردی ۱۸ است. در زمان درخواست، به طور کلی نباید بیش از شش سال از زمانی که فارغ التحصیل آخرین درجه را کسب کرد، گذشت. در مورد دانشجویان دکترا نباید بیش از سه سال از زمان شروع پروسه دکترا گذشت؛ و در مورد postdocs ، بیش از دو سال پس از گرفتن دکترا باید گذشت.

در مورد postdocs که درخواست برای اقامت کوتاه مدت (تا شش ماه)، بیش از چهار سال پس از گرفتن دکترا باید گذشت. برای مثال، بسته به کشور مبدا متقاضیان، شرایط خاصی در نظام آموزشی کشور خانه و غیره، ممکن است استثنا باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹