خانه / اعزام دانشجو / شرایط تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا چگونه است؟ برای اطلاع دقیق از شرایط تحصیل در آمریکا باید به کجا مراجعه کنیم؟ در این نوشته قصد داریم به بررسی شرایط تحصیل در امریکا بپردازیم.

تحصیل در آمریکا به نوعی آرزوی دست نیافتنی برای افراد تبدیل شده است.دلایل متعددی برای گرایش افراد به تحصیل در آمریکا وجود دارد که شاید از برجسته ترین آن می توان به فراهم بودن بستر تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان با برخورداری از بهترین امکانات آموزشی و رفاهی به همراه کیفیت بالای آموزشی و زندگی اشاره کرد.

برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چه کارهایی باید انجام داد؟ برای اطلاع دقیق می توانید با مشاوران و کارشناسان بین الملل ما تماس برقرار کنید تا اطلاعات دقیق در مورد شرایط تحصیل در آمریکا و اعزام دانشجو به این کشور کسب کنید.

صدای مشاوره تحصیلی مالیم

 

 

یکی از راه های مهاجرت به آمریکا گرفتن اقامت تحصیلی در این کشور است.این مسئله از طریق گرفتن ویزای f1.g1.j1 آمریکا امکان پذیر می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیلی موثرترین راه می باشد.راه های دیگر مهاجرت به آمریکا سرمایه گذاری یا گرفتن ویزای کار آمریکا می باشد.گاهی اوقات افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا را از طریق ویزای نامزدی یا ویزای ازدواج را دارند به دلیل پیچیدگی و سختی این ویزا،گاه برای مهاجرت از ویزای تحصیلی استفاده می کنند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در آمریکا

در امریکا افراد از سن ۶سالگی شروع به تحصیل می کنند و بعد از دوره ای ۱۲ ساله تحصیلات متوسطه خود را به پایان می رسانند.بعد از پایان این دوره مدرک IB که همان دیپلم آمریکا است دریافت می کنند.

سن ورود به دبیرستان های آمریکا ۱۴ سالگی می باشد و اگر کسی خواهان ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان است باید مقطع راهنمایی را با معدل حداقل ۱۲ گذرانده باشد.ادامه تحصیل در دانشگاه و کالج های آمریکا برای افرادی که تحصیلات قبل دانشگاه خود را در آمریکا گذرانده اند مشروط به داشتن مدرک IB می باشد.

تحصیل در آمریکا

تحصیل در مقطع ابتدایی کشور آمریکا حول محور ریاضیات،خواندن و نوشتن،هنر،علوم های اجتماعی و ورزش است.در مقطع راهنمایی و دبیرستان ارائه دروس به صورت انتخابی می باشد به این شکل که با توجه به علاقه و استعداد خود دروس را انتخاب می کند.

سال تحصیلی در آمریکا از ماه سپتامبر شروع و در ژوئن خاتمه می یابد.بعضی مدارس خصوصی برای ترم بهار که شروع آن ژانویه است پذیرش دانشجو می نمایند ولی تعداد دانشجویان پذیرش آن ها بسیار کم است زیرا ظرفیت پذیرش بسیار کم است.

هزینه و شهریه ی تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا بسته به نوع مدارس که به خصوصی و دولتی تقسیم می شوند متفاوت است.بودجه برای مدارس دولتی توسط مردم هر ایالت تامین می شود در نتیجه تحصیل در این مدارس برای افرادی که در این منطقه زندگی می کنند و مالیات خود را پرداخت می نمایند رایگان است.

شهریه مدارس خصوصی نیز متفاوت است.اگر کسی مدارس خصوصی شبانه روزی را انتخاب کند از بهترین امکانات نظیر خوابگاه،وعده های غذایی،امکانات ورزشی و…برخوردار می شوند.

شرایط تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی

افراد زیادی وجود دارند که خواهان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا هستند که بدین طریق بتوانند شانس خود را برای ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی و کار در امریکا افزایش دهند.دوره زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال می باشد.اگر متقاضیه حضور در این مقطع باشید باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله خود را گرفته باشید و اگر مدرک پیش دانشگاهی خود را نگرفته اید این امکان برای شما فراهم است که برای گرفتن این مدرک در آمریکا اقدام کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی مشروط به کسب نمره ۵یا ۶ آیلس یا تافل می باشد.بعد از گذراندن ۸ ترم می توانید مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید.

دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند در طول هفته به مدت ۱۲ ساعت کار کنند و درآمدی در حدود ۱۲ تا ۱۵ دلار برای هرساعت دریافت کنند.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

اگر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید باید بدانید که شانس کار برای شما در آمریکا بسیار بالاست.زیرا مردم امریکا نسبت به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تمایلی ندارند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مشروط به داشتن نمره ۶٫۵ به بالا آیلس یا تافل می باشد.همچنین برای تحصیل در بعضی رشته ها بسته به نوع رشته باید نمره قابل قبول Gre و Gmat را ارائه دهید.گذراندن مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا دوره ۱تا ۳ ساله دارد که به نوع رشته وابسته است.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و برای هرساعت کار درآمدی در حدود ۱۵ دلار کسب نمایند.

برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد شرایط تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹