خانه / تکمیل ظرفیت / شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ و تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ فرصت مجددی است برای کسانی که نتوانستند در دانشگاه قبول شوند یا کسانی که از قبولی خود ناراضی هستند.

تنها دانشگاهی که هنوز تکمیل ظرفیت آن ارائه نشده است دانشگاه دولتی است.لذا در این نوشته سعی کردیم به بررسی شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ بپردازیم تا شما داوطلبان عزیز با دید باز و اطلاعات کافی اقدام به انتخاب رشته کنید.

برای دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری ۹۶ کلیک کنید.

در ابتدا باید بگوییم که فرآیند تکمیل ظرفیت کنکور سراسری به دو بخش تقسیم می شود :

۱٫تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶براساس سوابق تحصیلی

۲٫تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ برای شرکت کنندگان در کنکور سراسری ۹۶

در تکمیل ظرفیت سراسری بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی مدنظر است.رشته هایی که در این دانشگاه ها ارائه می شود در اکثر اوقات در تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به جذب دانشجو می کنند.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت سراسری ۹۶

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت سراسری ۹۶  ضروری نیست که شما در جلسه کنکور سراسری شرکت کنید.البته ثبت نام شما در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۶ مشروط به داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی یا دیپلم ۴ ساله نظام تحصیلی قدیم است.همچنین داشتن دیپلم و فوق دیپلم نیز می تواند باعث برقراری شرایط ثبت نام باشد.

پذیرش در دانشگاه براساس معدل داوطلبان می باشد و در هر رشته داوطلبانی که معدل بهتری داشته باشند در فهرست قبول شدگان نهایی دانشگاه قرار می گیرند.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ برای شرکت کنندگان در کنکور سراسری ۹۶ فقط مختص داوطلبانی است که در کنکور سراسری سال ۹۶ نام نویسی کرده و شرکت کرده باشند و در زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت سراسری ۹۶ برای آن ها کارنامه صادر شود.باید یادآور شویم که قبولی در در تکمیل ظرفیت طبق رتبه و سهمیه شماست و ملاک دیگری از جمله معدل ارزیابی نمی شود.

از نکات مهم در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری این است در صورتیکه زمان تکمیل ظرفیت در دانشگاه روزانه قبول شوید نمی توانید در کنکور سراسری سال بعد انتخاب رشته کنند و فقط مجازند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ در راه است.آماده باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹