خانه / سراسری / شرایط مهمان شدن در دانشگاه سراسری

شرایط مهمان شدن در دانشگاه سراسری

شرایط مهمان شدن در دانشگاه سراسری

شرایط مهمان شدن در دانشگاه سراسری :شرایط مهمان شدن در دانشگاه سراسری به چه صورت است ؟ مهمان شدن دانشجودر دانشگاه های سراسری به دو شیوه صورت می گیرد . مهمان شدن برای مدت محدود ، مثلا دانشجو  یک ترم را در دانشگاه مقصد ( دانشگاهی که قصد دارد در آن تحصیل کند.) به تحصیل بپردازد . و مهمان دائم ، یعنی دانشجو تا آخر تحصیل خود در دانشگاه مقصد تحصیل کند ، و در پایان هر ترم دانشگاه مقصد ریز نمراتش را به دانشگاه مبدا بفرستد .

در ادامه شرایط مهمان شدن در دانشگاه سراسری را به اختصار بیان می کنیم و برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

شرایط پذیرش مهمان در دانشگاه سراسری

مهمان شدن در مدت محدود : دانشجو حداقل ۸۵ درصد نمره آخرین فرد قبول شده درآزمون سراسری  دانشگاه مقصد ، و درهمان رشته قبولی را کسب کرده باشد . البته در بعضی دانشگاه ه ها حداقل ۹۰ تا۹۵ درصد است . اگر دانشجو شرط  ذکر شده را ندارد باید حداقل یک ترم را در دانشگاه مبدا با معدل حداقل ۱۳  بگذراند تا بتواند در خواست مهمان شدن دهد . اگرشخص دانشجوی دوره کارشناسی پیوسته باشد ، حداکثر سه ترم ، واگر دانشجوی دوره کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته باشد ، حد اکثر دو ترم را در دانشکاه مقصد به تحصیل بپردازد .

مهمان شدن دائم : دانشجوی مهمان باید حد اقل دو ترم متوالی معدل بالاتر از ۱۳ را در دانشگاه مقصد کسب کند ، علاوه بر آن هر دو دانشگاه مبدا ومقصد موافقت کنند ، که دانشجو بتواند در دانشگاه مقصد به صورت دائم مهمان شود . در این صورت نیازی به حضور دانشجو در دانشگاه مبدا نیست ، و پایان هرترم ریز نمرات دانشجو به دانشگاه مبدا فرستاده می شود .

نکته ، مدرک نهایی دانشجو توسط دانشگاه مبدا صادر می شود.

شما می توانید برای مشاوره و دسترسی به اطلاعات دقیق تر و کامل تر با مشاوران مالیم تماس بگیرید .

برای کسب از اطلاعات در مورد مهمان شدن در دانشگاه بصورت تلفنی از مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای و کاردانش ۹۷

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای و کاردانش ۹۷

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای و کاردانش ۹۷ زمان ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 برای دریافت مشاوره تحصیلی با شماره :

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

داخلی ۱۵۰

تماس فقط از طریق تلفن ثابت – بدون پیش شماره و کد