خانه / اخبار / شرایط وام شهریه دانشجویی

شرایط وام شهریه دانشجویی

شرایط وام شهریه دانشجویی

شرایط وام شهریه دانشجویی چیست؟
آیا شرایط وام شهریه دانشجویی شامل موارد خاصی می شود؟
برای اطلاع از شرایط وام شهریه دانشجویی چه اقدامی کنیم؟
در نوشته قبل مطالبی در مورد شرایط دریافت وام دانشجویی ارائه دادیم. در این نوشته سعی داریم به بررسی شرایط وام شهریه دانشجویی بپردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

داوطلبانی که دانشگاه های دولتی بغیر از دوره روزانه،آزاد و پیام نور ثبت نام و انتخاب رشته می کنند موظف اند که بابت تحصیل در دانشگاه مبلغی را بعنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنند.در این میان موضوعی تحت عنوان وام شهریه دانشجویی مطرح می شود.طبق آمار حدود ۸۵ درصد از دانشجوهای کشور در دانشگاه هایی تحصیل می کنند که بابت تحصیل خود شهریه پرداخت می کنند.
حال در این نوشته قصد داریم به بررسی قوانین و ضوابط دریافت وام شهریه دانشجویی بپردازیم.

نحوه دریافت وام شهریه دانشجویی

در ابتدا به سراغ نحوه دریافت وام شهریه دانشجویی در دانشگاه غیرانتفاعی می پردازیم.
دانشجویانی که در دانشگاه غیرانتفاعی درس می خوانند موظف به پرداخت شهریه در قبال دریافت خدمات تحصیلی هستند.وام مخصوص شهریه از دسته از دانشجویان تحت حمایت وزارت علوم قرار دارد. وام شهریه برای مقاطع مختلف تعیین می شود.
وام شهریه مقطع کاردانی:دانشجویان مقطع کاردانی می توانند در ۴ نوبت و هر ترم مبلغ سیصد هزار تومان از وام دانشجویی دانشگاه استفاده کنند.
وام شهریه مقطع کارشناسی:دانشجویان مقطع کارشناسی برخلاف دانشجویان مقطع کاردانی در ۸ نوبت و هر ترم سیصد هزار تومان می توانند از وام دانشجویی استفاده کنند.
وام شهریه مقطع کارشناسی ارشد:دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند در ۴دوره و هر ترم مبلغ یک میلیون و صدو پنجاه هزار تومان وام شهریه دریافت کنند.
وام شهریه مقطع دکتری: دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه غیرانتفاعی می توانند در ۸ نوبت و در هر ترمبلغ دو میلیون و پانصد هزار تومان وام شهریه بگیرند.
وام شهریه برای دانشگاه های مختلف ،متفاوت می باشد.اگر شما خواهان تحصیل در مقطع خاصی هستید می توانید از شرایط وام شهریه آن دانشگاه استفاده کنید.کافی است با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید و از شرایط آن اطلاع یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹